למה מחירים עולים?

המאמר באדיבות בלוג כלכלה

אם כבר שבוע שני שאתם יוצאים מהסופר ולא מבינים איך שוב פעם שילמתם יותר ממה שהייתם רגילים בכל שבוע, כדאי שתדעו שאתם לא מדמיינים או מתבלבלים וכמובן לא מתפזרים יותר מדי בהוצאות – כיוון שהמציאות הכלכלית של היום מציגה עליית מחירים משמעותית שכל צרכן ישראלי חווה בכיסו. אז למה מחירים עולים, באילו תחומים נחווה את יוקר המחייה ומה אפשר לעשות בנושא? נענה על כל אלו בשורות הבאות. 

באילו מקרים נחווה את עליית המחירים?

עליית המחירים שהצרכנים מרגישים מהווה למעשה גל של התייקרויות במגוון ענפים שונים, כך למשל העלייה במחירים החלה עם מחירי דלק גבוהים שהגיעו לשיא של כמה שנים עם עלות לליטר בנזין 95 שעומד על 6.6 ₪, ולאחר מכן התייקרו גם מוצרי מזון, קוסמטיקה ועוד מוצרי צריכה נוספים, משקאות ממותקים ואפילו תעריפי החשמל והארנונה. 

למאגרי תמונות לחצו כאן

מה הסיבה לעליות המחירים שהישראלים חווים? 

כדאי לציין שעליית המחירים שהישראלים חווים איננה קשורה רק לצרכן הישראלי, אלא מדובר בשורת התייקרויות כלל עולמית שצרכנים מכל העולם מרגישים בתקופה האחרונה. התשובה המרכזית לשאלה למה מחירים עולים קשורה למעשה לכמה גורמים, ביניהם עלייה במחירים של חומרי האנרגיה והגלם השונים המשמשים את התעשייה הגלובלית, הטלת מיסים חדשים על מוצרי צריכה שונים וגם מחסור בעובדים.

אז מה אפשר לעשות כשהמחירים עולים?

למרות שנראה כי עליית המחירים עשויה להקשות מאוד על ניהול משק הבית באופן שוטף, חשוב לזכור כי הבחירה נמצאת בידיו של כל צרכן – ולכן מומלץ להקדיש עוד מעט זמן במהלך הטיול בין מדפי הסופר, לבצע השוואות מחירים בין המוצרים השונים ולנסות לרכוש מוצר זהה למוצר הקבוע שהייתם רגילים לרכוש המוצע במחיר נמוך יותר.

אולי יעניין אותך גם מידע על תמונות לרכישה

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...