מי צריך ייפוי כח מתמשך?

כאשר החיים שלנו זורמים על מי מנוחות, אנחנו מעדיפים להדחיק ולא לחשוב על דברים בלתי צפויים שעלולים לקרות. אמנם, המציאות מראה שמקרים בלתי צפויים הם דבר בלתי נמנע שיכולים לקרות לכל אחד מאיתנו כמעט בכל רגע נתון. לא תמיד אפשר להתמודד עם הבלתי צפוי, אבל בהחלט ניתן להתכונן ולהיות מוכנים לכל מצב. ייפוי כח מתמשך מתאים לכל אדם שרוצה להתכונן למצב שבו לא יוכל יותר לתפעל את ענייניו בעצמו והוא רוצה להחליט כיצד הם יתנהלו במקרה כזה.

למה שאדם לא יוכל לנהל בעצמו את ענייניו?

המקרה המצוי ביותר בו אדם לא יכול יותר לנהל את ענייניו השונים הוא פגיעה במצבו הבריאותי. גם אדם בריא יכול למרבה הצער לחלות ביום בהיר, לאבד את כושר השיפוט שלו ואת כוחותיו. כאשר אדם עושה ייפוי כח מתמשך הוא מקדים רפואה למכה, והוא יכול לקבוע בצורה מדויקת בנושאים שאותם יבחר מה יעשו בהם לאחר שלא יוכל לתפקד. זה יכול להיות הוראות לטיפול בנכסים אישיים, הוראות לטיפול בו, הוראות לניהול העסק וכן הלאה. התנאי היחיד לעריכת ייפוי כח מתמשך הוא שהאדם שעורך אותו הוא מעל גיל 18, והוא מבין את המשמעות של ייפוי הכח.

כיצד עורכים ייפוי כח מתמשך?

בשביל לערוך ייפוי כח מתמשך יש לפנות אל עורך דין אשר מתמחה בתחום, בכדי שיוכל להסביר את המשמעויות השונות של ייפוי הכח, את האפשרויות העומדות בפני המצווה, ולערוך בצורה ברורה ומנוסחת היטב את המסמך שמפרט את רצונותיו של המצווה. לעריכת המסמך בצורה ברורה ישנה חשיבות רבה בכדי שכאשר יגיעו למצב בו יצטרכו לבצע את מה שכתוב, הכול יהיה ברור וכך רצונו של האדם יתבצע במלואו גם בזמן כזה שבו אי אפשר כבר לשאול אותו שאלות. למידע אודות עו"ד גירושין

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...