מה גורם לביטקווין לצמוח?

2020908-min

הביטקווין הינו מטבע קריפטו דיגיטלי מבוזר שאינו בבעלות גוף מרכזי כמו בנק או מדינה. הוא נוצר על ידי קהילת רשת כורים וניתן לכרות אותו על ידי שימוש בכוח מחשוב רב. הרשת אף מפקחת על כל המסחר  למניעת זיופים וכדומה. כל עסקה נבדקת ונרשמת בפנקס העסקאות – הבלוקצ'יין. ניתן לסחור במטבע בשוק הפרטי בבורסות מסחר, מול חלפנים ואף לרכוש בכספומטים ייעודיים. בנוסף, יש גופים עסקיים המוכנים לקבל תשלום עבור שירותי תיווך ואחרים. הוא אינו מפוקח על יד מוסדות רשמיים, ולכן, תמיד יש חשש למסחר לא חוקי – מה שמחייב זהירות יתרה לסוחרים בו או רוכשים אותו.

צמיחה אדירה

למרות שסביבת המסחר בביטקווין אינה מפוקחת ואלי בגללה, המטבע הזה צומח כל העת, ולעיתים, גם נסחר בתנודתית רבה מאוד. ערכו נקבע בשוק החופשי ללא התערבות מתווכים, ומשום כך, הוא מבוקש בקרב מגזרים שונים אשר יכולים להשתמש בו למטרותיהם.  רבים רואים בו כמטבע של העתיד, ולרוב, הוא אינו מפסיק לצמוח. ניתן להוסיף לכך שהוא אינו משאיר עקבות ולכן, גורמים פליליים מבקשים תשלום באמצעותו. כך, למשל תשלום כופר בפעולות בלתי חוקיות לפריצת אתרי חברות.

תנודתיות

מספר המטבעות הללו הינו מוגבל מאחר והייצור הינו מפוקח ודליל, יחסית. כמות כריית המטבעות אמורה להסתיים בעוד שנים רבות ולא להתחדש. ניתן לרכוש בו שירותים ומוצרים שונים. מה שמשפיע עליו זה ההיצע והביקוש, פעילות של ממשלות וגופים מוסדיים, הצהרות של בכירים כלכליים בממשלות השונות, מובילי דעה בעולם הכלכלה ועוד. מומלץ לכל מי שמתעניין בתחום לקבל מידע מחברה  העוסקת בנושא על בסיס קבוע. ניתן לבצע אצלה גם רכישה בטוחה. גוף מסחרי המתמצא ופועל בתחום משרת קהל לקוחות רחב לאורך שנים, ולכן,  הינו בעל אחריות.

לקריאה נוספת לחצו כאן.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...