מה מיוחד כל כך בשימור מבנים?

מה מיוחד כל כך בשימור מבנים?

שימור מבנים הוא ביטוי שבא לתאר תהליך עבודה מסוים מאוד. לא מדובר על בניה וגם לא על שיפוץ במשמעות הרגילה שלו. אלא על תהליך שמתחיל עם מבנה ישן שיש בו נזקים מסוגים שונים, והוא חותר להשאיר את הבניין באותו מראה, אך לחזק ולבסס אותו כראוי, כך שהוא יהיה ראוי לשימוש ובטיחותי ללא כל ספק. התהליך הזה כרוך ביכולות מקצועיות מתקדמות מאוד, שכן המטרה היא להימנע מלהשאיר חותם על המבנה, ומנגד המטרה החשובה היא לחזק אותו ולהתאים אותו לתקנים.

מקצועיות בתחום שימור מבנים

היות ומדובר על פרויקט רציני לא כל חברת בניה או שיפוצניק יכול לקחת אותה לידיו. כל כך חשוב לאתר חברה שעוסקת בנישה המאוד מסוימת הזו, ובידיה להפקיד את המלאכה.

היתרונות של חברה מקצועית בחום שימור מבנים

  • ערך – לפני הכול חובה כי הצוות שעובד במקום יבין את הערך הקיים במבנה הישן. את הערך של הנוסטלגיה וההיסטוריה שהמבנה המדובר מגלם בתוכו. כאשר הערך מחוור לצוות המקצועי, הוא יודע כיצד להתנהל כיאות על מנת לשמור כל פיסה של עיצוב ומראה מהעבר.
  • בטיחות – הצוות ההנדסי של החברה יציב לעצמו לפני הכול מול העיניים את פן הבטיחות. מדובר על פן שיש לו משמעות הן בתהליך השימור והן לאחר סיום העבודה. חשוב כי לכל אורך הדרך וכמובן, גם עם סיום הפרויקט, יהיה המבנה יציב ובטוח לשימוש. כך שהוא לא יסכן את השוהים במקום ולא יגרום לנזקים לצוות העובדים או ליושבי הבית.
  • אסתטיקה – שימור מבנים אמנם שם במרכז את המראה הנוכחי של המבנה. אבל מנגד אי אפשר להתעלם מכך שהתהליך יהיה כרוך בשינויים שונים מבחינת המראה, כמו הצורך בצביעת מבנים. מקצוענים בתחום השימור ידעו כיצד לנהל את עבודת השימור כדי שהמראה הסופי של המבנה יהיה אסתטי והרמוני. כך שהתוצאה תהיה מרשימה ויפה, ויחד עם זאת בניחוח של פעם.
  • יעילות ומהירות – שימור מבנים הוא אמנם תהליך מורכב מעבר לכל שיפוץ רגיל. אבל יחד עם זאת חשוב לברר מראש כמה זמן התהליך הזה עשוי להמשך. שלא יעבור זמן רב מידי עד לסיום הפרויקט.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...