מה זה טופס 283?

1255398-min

המוסד לביטוח לאומי בישראל אחראי על מתן הגנה כלכלית לאזרחי המדינה ששילמו מיסים כחוק, ולכן במקרה של פגיעה פיזית או נפשית המשפיעה על היכולת לעבוד כדי להתפרנס – על הביטוח הלאומי להעניק פיצוי כספי מתאים לאנשים שחוו פגיעה של אובדן כושר עבודה. גם במקרה של עובדים עצמאיים שנפגעו בתאונת עבודה יש להם את הזכות לקבל פיצוי מביטוח לאומי, זאת באמצעות מילוי טופס 283 והגשת בקשה לקבלת להכרה כנפגע תאונת עבודה.

מהו טופס 283?

מדובר על טופס דיווח של עובדים עצמאיים שעברו תאונת עבודה במקום עבודתם, או בדרך אל/חזרה ממקום העבודה, ומעוניינים לממש את הזכויות הרפואיות שמגיעות להם מהמדינה. בשונה מעובדים שכירים שעוברים תאונת עבודה ותלויים במעסיקיהם שימלאו את טופס הדיווח על התאונה, עובדים עצמאיים נדרשים למלא בעצמם את טופס הדיווח ולהגיש את הבקשה לביטוח לאומי.

כיצד למלא את הטופס?

מילוי טופס 283 חייב להיות מדויק ומפורט, זאת כדי לקבל את הזכויות הרפואיות שמגיעות לעבוד העצמאי על פי חוק. יש למלא את הפרטים האישיים המלאים של העובד, פרטי התאונה המלאים כמו מקום ההתרחשות, הנזק שנגרם וכו' ולאחר מכן העברת הטופס אל קופת החולים בה העובד העצמאי מבוטח.

מה הפרוצדורה הכרוכה בקבלת הכרה כנפגע תאונת עבודה?

חשוב לזכור כי עצם מילוי והגשת טופס 283 לקופת החולים אינם מהווים את ההכרה כנפגעי תאונת עבודה, אלא רק ביטוח לאומי יכול להכיר בתאונה כדי להעביר את הפיצוי הכספי בגין אובדן כושר עבודה שנגר לעובד העצמאי. לשם כך יש להעביר לביטוח לאומי טפסים נוספים יחד עם טופס 283, וכדי לייעל את תהליך התביעה ולממש את הזכויות בצורה מלאה מומלץ להיעזר בחברה מקצועית למימוש זכויות רפואיות.

למידע נוסף צרו איתנו קשר – חברה למימוש זכויות רפואיות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...