האינטרנט ובמיוחד המדיה החברתית, היא תחום סיכון גבוה להתדיינות בלשון הרע. תוכן המפורסם בבלוגים, פורומים באינטרנט, קטעי תגובה מקוונת בעיתונים ואתרי רשת חברתית ידועים כמו פייסבוק וטוויטר יכולים להיות לא מדויקים ואכזריים באופיים. אז מה תעשו במצב כזה?

מה אומר חוק לשון הרע לגבי הוצאת לשון הרע באינטרנט?

האנונימיות, מעודדת אנשים מסוימים להיפטר מהאיפוק הרגיל שהם עשויים לחול על צורות פרסום אחרות. לתיאור אתרי המדיה החברתית הפופולריים, כיצד משתמשים בהם עסקים ונושאים משפטיים אחרים, רצוי לשאול ישר את עורך הדין שלכם.

על מי מוטלת האחריות ללשון הרע ברשת?

האחריות לתכנים משמיצים שפורסמו במדיה החברתית אינה מוגבלת, באופן עקרוני, למחבר (שבכל מקרה עשוי להיות בלתי מזוהה). בנסיבות מסוימות, האחריות יכולה להרחיב על ספק שירותי אינטרנט (ISP), על מפעיל האתר או על המעסיק.

מהו לשון הרע ואיפה נופלים בו הכי הרבה?

הגנות על פי חוק לשון הרע

כל בנאדם נופל מתישהו בהתייחסו לאדם מסוים בחוק לשון הרע. ישנם כאלו שעושים זאת באופן לא מודע (אי ידיעת החוק אינה פוטרת מעונש..) אך ישנם אנשים שמפרסמים פוסטים פוגעניים שבהם הם עוברים על חוק איסור לשון הרע, דבר שיכול לגרום לעוגמת נפש.

אם אתם מרגשים שנעשה לכם עוול ברשת על ידי פוסט או פרסום מסוים המכפיש את שמכם, כדאי מאוד שתלכו לעורך דין מוסמך ללשון הרע ברשת, כדי להבין מה עליכם לעשות ואיך עליכם לפעול. אל תהססו לפנות לגורמים איכותיים המטפלים בחוק איסורי לשון הרע באתרי הרשת השונים.