מה מגדיר כלבים גזעיים בישראל?

קבליר קינג צ'ארלס

בדומה ללא מעט הגדרות המצריכות תעודות הוכחה, גם כלבים המוגדרים גזעיים צריכים לענות על מספר קריטריונים על מנת לקבל תעודה של ההתאחדות הישראלית לכלבנות. באופן כללי חשוב לדעת שכלבים המוגדרים גזעיים הם כלבים אשר שני ההורים שלהם גזעיים מאותו הגזע. על מנת להגדיר בישראל כלב גזעי חשוב להכיר היטב את שושלת היוחסין שלו. לשם כך חשוב ששני הוריו של הכלב יוכרו בתור כלבים גזעיים. חשוב לדעת, לא כל הכלבים אשר נולדים לשני הורים גזעיים מוגדרים גזעיים גם כן ומקבלים את התעודה המיוחלת, בדקו באתר זה.

כלבים גזעיים חייבים תעודה – ההתאחדות הישראלית לכלבנות

ישנם לא מעט כלבים אשר נולדים לשני כלבים גזעיים אשר כל שושלת היוחסין שלהם מוכרת ומתועדת אך הם עדיין לא נכללים בהגדרה של כלבים גזעיים בתוספת תעודה. הסיבה יכולה להיות כשלים גנטיים או בעיות רפואיות שונות אשר שוללות את התעודה המונפקת על ידי ההתאחדות הישראלי לכלבנות. על כן חשוב לדעת לבדוק היטב את הכלב הגזעי בו אתם מתעניינים על מנת לוודא כי הוא אכן עונה על כלל ההגדרות של ההתאחדות הישראלית לכלבנות.

כלבים דמוי גזעיים, נראים כמו גזעיים אך ללא תעודה – חשוב שתכירו טרם בחירתכם 

נוסף על כך חשוב לדעת שישנם גם כלבים המוגדרים דמוי גזעי. כלבים אלה נראים כמו כלבים גזעיים לחלוטין בעוד אינם נושאים תעודה המוכיחה זאת. כלבים אלה על פי רוב חשופים לבעיות רפואיות והתנהגותיות יותר מאשר כלבים גזעיים ומעורבים. לכן, חשוב שתכירו בכלל הפרטים הללו לפני שאתם בוחרים את הכלב הבא שלכם. זכרו, על פי ההגדרות בישראל, כלבים גזעיים חייבים תעודה המוכיחה זאת. במידה ואין אחת כזאת, יתכן שמשמעות הדבר היא כשלים גנטיים או רפואיים.

למידע ופרטים נוספים בקרו באתר https://www.kingcharles.co.il/.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
לירז רוזן

לירז רוזן

לירז סטודנטית למנהל עסקים, אוהבת את התחום ומסביב, ושמחה לשתף אתכם בידע שלה.

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...

החזרי מס לעצמאיים

החזרי מס לעצמאיים

אם אתם עצמאיים אתם בוודאי יודעים שבמדינת ישראל המיסים שיש לשלם גבוהים במיוחד. עצמאי ממוצע משלם מס הכנסה בשיעור גבוה של כמעט 10 אחוזים מהכנסותיו.

קרא עוד »
מתכנת QA

מה עושה מתכנת QA?

אם יצא לכם להסתובב בלוחות הדרושים ובאתרי האינטרנט והרשתות החברתיות השונות המפרסמות משרות מסוגים שונים, ודאי נתקלתם בצירוף המילים "מתכנת QA". זה אולי נשמע כמו

קרא עוד »