מהם הסימפטומים לאבנים בכליות?

סימפטומים לאבנים בכליות

כל מי שסבל אי פעם מאבנים בכליות יודע בדיוק על מה מדובר. האמת היא שדי לחוות תופעה שכזו גם כצופה מן הצד כאשר בן משפחה או חבר סובלים מהבעיה, על מנת שאפשר יהיה להבין עד כמה חמורים עשויים סימפטומים לאבנים בכליות להיות.

אך חשוב לדעת שלא כל כאב באזור הבטן והמותניים הם בהכרח מעידים על אבנים בכליות. יש עוד הרבה מאוד סיבות שעשויות לגרום לכאבי בטן ולא תמיד הסיבה אכן תהיה אבנים בכליות. מה למשל? זה יכול להיות דלקת בתוספתן, דלקת המוכרת יותר בשם – אפנדיציט. זה יכול להיות סתם בעיות במערכת העיכול או אפילו קלקול קיבה אשר יבוא לידי ביטוי בכאבי בטן. אך ישנם האבנים בכליות אשר אלו יוצרים כאב חד במיוחד באזור המותניים והם מקרינים לאזורים נרחבים בבטן התחתונה.

מה הגודל של האבנים בכליות?

כשאר אנחנו אומרים 'אבנים בכליות' נדמה כי מדובר באבנים בגודל של אבנים מצויות. אז זהו שזה לא ממש כך. האבנים בכליות עשויות להיות מזעריות ממש בגודל של גרגר חול. נכון שיש גם את האבנים הגדולות יותר שעשויות להגיע אף לגודל של כדור פינג פונג. אך לא הגודל של האבנים הם אלו אשר יקבעו את רמת הכאבים ואת קושי ההתמודדות. זה יכול להיות גם אבן מזערית אשר נתקעת במערכת של דרכי השתן והאבן הזו תגרום לכאבים עזים במיוחד. מנגד עשויות אבנים גדולות לשכון בשקט משך שנים ארוכות בתוך הכליות ולא ליצור כל כאב.

מה עושים עם האבנים בכליות?

אנשים הסובלים מאבנים בכליות אמורים לטפל בהם על מנת שהם לא יגרמו לכאבים, במיוחד אנשים שיש להם את הנטייה לסבול מכאבים כאלה. הדרך על פי רוב היא באמצעות ניתוח לייזר.

> קראו עוד בהרחבה על איך מרסקים אבנים בכליות?


Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...