מהם התנאים לקבלן רשום?

כל קבלן בארץ אשר רוצה להיות רשום בפנקס הקבלנים, עליו להגיש בקשה לרשם הקבלנים. לעיתים זה עובר בצורה קלה יותר, ולעיתים מתעוררים קשיים. אז מהם התנאים לקבלן רשום?

מעמד של קבלן רשום

ישנם תנאים מסוימים אשר על פיהם קבלן יכול לקבל מעמד של קבלן רשום בפנקס הקבלנים. ישנם כמה פרמטרים בהם צריך לעמוד. רישיון קבלנים למעשה מקבל אישור מהמדינה לעבוד בתור קבלן רשום, כל זאת על פי ההתמחות שלו.

תנאים לקבלת מעמד של קבלן רשום

כל קבלן שקיבל רישיון והוא רשום בפנקס הקבלנים, הוא למעשה איש מקצוע לו חותמת המעידה על איכות עבודתו, רמת המקצועיות שלו וכמו כן, זהו מדד לאמינותו.

בכל מקרה, כל מי שמנסה למצוא קבלן בניין, או קבלן שיפוצים, חשמלאי מוסמך, יעדיף באופן טבעי לבחור איש מקצוע הרשום בפנקס הקבלנים.

זאת ועוד, כל קבלן רשום יכול מידי שנה להגיש בקשה להעלאת הסיווג שלו. רמת הסיווג מתחילה ב 1, ומסתיימת ב 5.

זכויות שאין לקבלן שאיננו רשום

קבלן רשום הוא בעל זכויות רבות, הוא יכול להשתתף במכרזים, במקרים בהם קיים חוסר בעובדים, הוא יוכל לגייס פועלים פלשתינאים.

באשר למכרזים, ביכולתו של קבלן רשום לקחת חלק במכרזים, יכולים אלה להיות בעלי תקציב גבוה, כמו למשל מכרזים ממשלתיים, וגם ארגונים גדולים.

אישור רישום

משרד הבינוי והשיכון, הוא זה שמעניק לקבלן את מעמדו בתור קבלן רשום, במשרד זה יש מחלקה ייעודית של רשם הקבלנים, זו מתפקידה לפקח ולנהל את הבקשה.

פנייה לעו"ד מומחה

על מנת שהתהליך יהיה קל ומהיר יותר, כדאי מאוד לפנות לעו"ד המתמחה בתחום של רישום קבלנים, בעל ניסיון רב וותק, ולהטיל עליו את המלאכה, הוא ילווה אתכם לאורך כל הדרך!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...