רוצה לגבש אסטרטגיה עסקית? כך עושים זאת

1677161-min

כל עסק צריך אסטרטגיה בעזרתה הוא יוכל לפעול. מדובר על אסטרטגיה עסקית שתאפשר לנו לפעול לאורך זמן, לבצע את התוכניות שלנו ולהגיע בסופו של דבר אל היעדים אליהם אנחנו מתכוונים להגיע, ניץן לעשות זאת עם אייל פז יועץ אסטרטגי לעסקים.

חשוב מאוד לזכור, לכל עסק אמורה להיות אסטרטגיה שתתאים ספציפית עבורו. כלומר, אי אפשר שלשני עסקים תהיה אסטרטגיה דומה, מאחר והם לא פועלים באותו שוק, אין להם את אותם נכסים, אין להם תקציב דומה, וגם לא תמיד היעדים שלהם דומים. לכן, אין טעם לייצר אסטרטגיה דומה, אלא כל עסק צריך שתהיה לו אסטרטגיה משלו.

השאלה היא, כיצד יוצרים אסטרטגיה כזו? התשובה לכך היא די פשוטה. צריך להבין מה בדיוק רוצים להשיג, לאן רוצים לקחת את העסק, מה הם הכלים שעומדים לרשות העסק ומה יכול להיות לוח זמנים סביר לשם כך.

צריך לציין, נהוג לייצר אסטרטגיה לעסק במקרים שונים. למשל, כשמקימים אותו או בשלבים יותר מאוחרים, בין אם זה בתחילת כל שנה או כשרוצים לגבש גישה חדשה בעזרתה יהיה אפשר להוביל את העסק הלאה.

ניתן לעשות זאת עם אייל פז יועץ עסקי, שיעזור לכם לשפר את העסק שלכם.

איך מייצרים אסטרטגיה בצורה נכונה

ראשית, צריך לדעת מה בדיוק היעדים בהם רוצים לעמוד, מה שואפים להשיג ועד כמה זה אפשרי בתנאים של העסק.

שנית, צריך לבחון מה זה דורש, בין אם זה מבחינת תקציב, כוח אדם, תוכניות פעולה. אסטרטגיה אמורה להיות כללי, כאשר לתוכה יוצקים תוכן באופן מפורט בשביל להכין תוכנית עבודה.

שלישית, יש לקבוע לוח זמנים סביר. זאת על מנת שלא יווצר מצב שתמשכו את התוכניות בלי הגבלה, כך גם תוכלו לקבוע יעדים ומדדים שונים, על פיהם תוכלו לבחון מתי התוכנית מצליחה ומתי לא, כיצד ניתן לשפר ומה יש לשנות.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
לירז רוזן

לירז רוזן

לירז סטודנטית למנהל עסקים, אוהבת את התחום ומסביב, ושמחה לשתף אתכם בידע שלה.

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...

איתור כספים אבודים

איתור כספים אבודים

אם לא שמעת חדשות לאחרונה, כדאי שתדעו שמשרד האוצר מעריך שיש כ-15 מיליארד שקל לערך הנמצאים בחשבונות רדומים ומחכים לבעליהם. כמובן שבכל חודש שעובר חברות

קרא עוד »
מספר Ein

מספר Ein- כל מה שצריך לדעת

מספר Ein- Employer Identification Number, הינו מספר אשר משמש לזיהוי גופים עסקיים ברשויות המס האמריקאיות. מספר Ein מקביל למספר ח.פ ברשויות המס הישראליות, אך להבדיל

קרא עוד »