מרכזיה וירטואלית לעסק קטן – יתרונות ותכונות נוספות

לפני שהעולם הפך לכפר גלובלי דיגיטלי, רק ארגונים גדולים יכלו להרשות לעצמם לתחזק מרכזיה מקצועית. אבל העולם כבר מזמן השתנה וכיום, אפילו עסק קטן יכול ליהנות מהיתרונות של מרכזיה וירטואלית לעסק קטן. נציג כמה מהיתרונות והתכונות ששווה להכיר. 

העסק הקטן בעל התדמית הגדולה 

מה שיפה בעידן הדיגיטלי זה שגם עסקים קטנים יכולים בהשקעה לא גדולה ליצור לעצמם תדמית של עסקים גדולים. כפי שאתר אינטרנט מושקע לעסק קטן מעורר רושם של עסק גדול בהרבה, כך גם מרכזיה וירטואלית לעסק קטן. בכל התקשרות לעסק ובפניית לקוחות דרך המרכזייה, מתקבל הרושם שמדובר בעסק הרבה יותר גדול מכפי שהוא. 

מגוון תכונות חכמות זמינות לעסק

ברגע שמתחברים לשירות של מרכזיה וירטואלית לעסק אפשר ליהנות מתכונות מגוונת. למשל:

  1. המרכזייה שפועלת על גבי IP בענן, מאפשרת לעסק חיבור לנתב שיחות חכם. 
  2. העסק הקטן יכול להקליט הודעות שיושמעו ללקוחות, על פי זמני התקשרויות, מבצעים שונים וכדומה. זוהי תועלת ייצוגית ושיווקית. 
  3. זמינות מלאה. בזכות המרכזייה העסק יכול להיות זמין יותר, בכל עת. הלקוחות יכולים להקליט הודעות או לעבור אוטומטית לשלוחה פנויה (לרבות מכשיר נייד על פי הצורך). 
  4. תיעוד שיחות אפקטיבי. ניתן להקליט שיחות לטובת תיעוד, לצורך הפקת לקחים, לצרכי למידה או כסוג של חתימה קולית לעסקה שנחתמה. 
  5. הגדרות המרכזייה מאפשרות להמיר קבלת של פקס לכדי מייל. 
  6. ניתן לשלב מוזיקה ללקוחות הממתינים וכן לשלב שיחות ועידה מרובות משתתפים, ליישומים עסקיים מגוונים. 
  7. המרכזייה מאפשרת חיבור תא קולי למייל, כך שניתן להאזין למסרים והודעות מלקוחות, היישר מעמדת העבודה. כמו כן, ניתן לבצע חיוג יוצא ישיר דרך דפדפן, הכי נוח שאפשר.  

למידע נוסף על מרכזיה וירטואלית לעסק קטן היכנסו לאתר של אנטרסיס

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...