הסדר מותנה בצה"ל – מה זה אומר?

אתם מואשמים במשהו שעשיתם במהלך השירות הצבאי? חוששים מעונש כבר ומחפשים את הדרך לקצר את התהליך כולו ולהקל על העונש? כדאי שתדעו: הסדר מותנה בצה"ל יכול להיות הפתרון שאתם מחפשים. אל מי פונים ומתי אפשר להגיע להסדר כזה? הכול במאמר שלפניכם. 

הסדר מותנה בצה"ל – במה דברים אמורים? 

כאשר מדברים על הסדר מותנה בצה"ל מדברים למעשה על סוג של הסכם שעושים בין התביעה ובין מי שלמעשה חשוד בעבירה פלילית כלשהי. במקרה של חייל, הוא יוכל לפנות לעו"ד שיוכל לייצג אותו. אותו עו"ד יפנה אל התביעה הצבאית, ינהל איתה. משא ומתן ובסופו של דבר הצדדים יגיעו להסדר מותנה. במסגרת ההסדר, החייל המואשם צריך להודות במעשים המיוחסים לו. כמו כן, יהיה עליו גם לקיים את התנאים שיוחלט עליהם במסגרת אותו הסדר מותנה. התביעה, מצידה, סוגרת את התיק הפלילי ומוותר על כתב האישום ללא הרשעה. לכן ברור מדוע יש להסדר כזה יתרונות רבים, ולא כדאי לוותר עליו אם יש אפשרות להשיג אותו. 

באיזה עבירות אפשר לקבל הסר מותנה בצה"ל? 

יש לא מעט סוגים של עבירות שבהן ניתן יהיה לקבל בסופו של דבר הסכם מותנה בצה"ל. למשל, עבירות שקשורות להונאה בכרטיס חיוב, אי שמירה על רכוש של הצבא, ידיעות כוזבות, גניבה מחייל אחר ועוד. יחד עם זאת, חשוב להבין שכל מקרה נבדק לגופו. הנסיבות מאוד ישפיעו על השאלה האם ניתן יהיה להגיע להסדר מותנה או לא. 

החשיבות של בחירת עו"ד מתאים 

אתם מואשמים במשהו שעשיתם בצבא? רוצים להגיע להסדר מותנה עם התביעה? אתם חייבים את עורך הדין הטוב ביותר אתכם. לכן, אם תוכלו לברר אודות מספר עורכי דין כל פיסת מידע שיכולה להיות חשובה ורלוונטית לבחירה שלכם, רצוי שתעשו זאת עוד היום. למידע נוסף עורך דין אבי פינרסקי

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...