ההיסטוריה של כרטיס האשראי

1887073-min

בעולם המודרני שבו אנו חיים, לא מעט אנשים רוכשים מוצרים או שירותים באמצעות האינטרנט. האינטרנט מאפשר לרכוש מוצרים בקלות, במהירות ובנוחות. מכיוון שרכישה באינטרנט מתבצעת באמצעות כרטיס אשראי, חשוב מאוד שכל אתר יציע ללקוחות שלו אופציה לרכוש בצורה בטוחה באתר בכרטיס האשראי, כך נמצאות היום הרבה חברות ועסקים קטנים בעיקר בתהליך מעבר לאתר אינטרנט עם אפשרות סליקה. אם אתם תוהים בעקבות השימוש האינטנסיבי כיום מתי בכלל התחיל השימוש בכרטיס האשראי, הנה כמה פרטים על ההיסטוריה של כרטיס האשראי.

ההיסטוריה של כרטיסי האשראי

ההיסטוריה של כרטיסי האשראי מתחילה בתחילת המאה ה20 שאז היה נהוג לעשות שימוש במטבעות גבייה. מטבעות גבייה לא היו מטבעות רגילים ומי שהיה עושה שימוש במטבעות הללו היו בעיקר לקוחות שהיה להם חשבון בעסקים שונים כמו מלונות. התשלום היה אז באמצעות מספר חשבון וסימון של בית העסק. ב1934 הונפקו כרטיסים לטיסות אוויריות. ב1950 יצרה חברת דיינרס קלאב את כרטיס החיוב הראשון. ב1958 חברת אמריקן אקספרס ייצרה רשת בינלאומית של כרטיסי אשראי ובישראל הוסדר השימוש בכרטיסי אשראי באמצעות חוק כרטיס חיוב משנת 1986. מאז ועד היום ניתן לומר שכרטיסי האשראי עבור לא מעט שינויים. אופציות השימוש בכרטיסי האשראי התרחבו וכיום הרכישה באמצעות כרטיס אשראי נוחה מתמיד שכן אין צורך לסלוק באופן פיזי את כרטיס האשראי לצורך רכישה.

אופציות החיוב בכרטיס אשראי

בתחילה היה נהוג לגהץ את כרטיס האשראי בלבד וזאת בכדי לקבל אישור מחברת האשראי אודותיו וכן, לדאוג שפרטי האשראי יועברו במלואם לצורך חיוב האדם ששילם. לאחר מכן, הייתה אופציה נוספת של קריאה מגנטית של הכרטיס אשר לא דרשה את גיהוץ הכרטיס וכיום ניתן להעביר כרטיסי אשראי באמצעות הקלדת הפרטים שלהם בלבד, דבר אשר מאפשר לרכוש מוצרים באינטרנט בצורה קלה ונוחה.

הנכם מוזמנים לפנות אלינו עוד היום – חברת קרדיט 2000 סליקת אשראי.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...