אריה גולדין – ההבדלים בין השקעה למסחר

ההבדלים בין השקעה למסחר

ישנם מגוון של סוגי מסחר הנעשים בבורסה. השניים הנפוצים ביותר הינם מסחר יומי והשקעות ערך. כמו כן ישנו גם המסחר בסווינג אשר מיועד להחזיק את המניות לטווחי זמן של כמה ימים, לרוב עד חמישה.

> למדו כיצד להצליח בשוק ההון http://hayeruka-meimad.org.il/2019/03/20/succeed-the-capital-market

מסחר לטווח קצר

מסחר יומי הינו תחום מבוקש מאוד בבתי ספר המלמדים את לימודי שוק ההון. תחום המסחר היומי, עוסק בטווחי זמן קצרים כאשר לעיתים מדובר בפחות מכמה שעות. בסוג מסחר זה, מתמקדים הסוחרים במדדים המייצגים את המחיר של ניירות ערך שונים כמו סחורות, מטבעות, מניות ועוד. המסחר היומי נחשב ללא סולידי ומאתגר מפני שביום מסחר רגיל, יכול הסוחר היומי להיחשף לפיתויים רבים מפני שהמדדים יכולים להצביע לא פעם על הזדמנות מפתה לייצור רווחים גדולים באופן מידי. יש לציין שהמצב לא תמיד עובד לטובת הסוחר ומהסיבה הזו ראוי להיעזר בשירות של מומחים בשוק ההון כדוגמת אריה גולדין.

כאשר מדובר במסחר יומי, באופן כללי הגרפים מספקים לסוחרים את כל האינפורמציה להם הם דרושים אך יש לציין שעדיין מדובר באינפורמציה רבה. על מנת לנתח את כל האינפורמציה לרוב עוברים הסוחרים הכשרות ארוכות כאשר כבר הכשרות למתחילים מבינים הסוחרים המתחילים כמה עומק והתמקצעות יש לעשות בתחום זה.

השקעת ערך

ניתן לומר במידה מסוימת שהשקעת ערך הינה התחום ההפוך ממסחר יומי כאשר שיטות אחרות נעות בין השקעת ערך למסחר יומי. בניגוד למסחר היומי, כאשר מדובר בהשקעות ערך על פי רוב מדובר בהשקעות ארוכות יותר, כמה חודשים ואפילו לאורך שנים רבות. כאשר רוכשים ניירות ערך לטווח הארוך, יש הרבה יותר מידע שיש לנתח, למעשה למשך זמנים רבים אחורה ומידע ממקורות נוספים כאשר על פי רוב מומחים בהשקעות בניירות ערך מסוג זה כמו אריה גולדין (למידע נוסף) יכולים לתכנן האם יש להחזיק את המניות למשך כמה שנים, חודשים וכמו כן לאתר נקודות יציאה כדאיות מהחזקת המניות (או נקודות רכישה). אלמנט נוסף שיש להבין בנושא השקעות ערך הינו שכאשר משקיע רוכש מניות לדוגמא, הוא למעשה מחזיק בחלק מאותה החברה ומסיבה זו הוא יהיה זכאי גם לדיבידנדים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...