החזרי מס לעצמאיים

החזרי מס לעצמאיים

אם אתם עצמאיים אתם בוודאי יודעים שבמדינת ישראל המיסים שיש לשלם גבוהים במיוחד. עצמאי ממוצע משלם מס הכנסה בשיעור גבוה של כמעט 10 אחוזים מהכנסותיו. למס זה מצטרפים דמי ביטוח לאומי בשיעור דומה, ותשלום מע"מ (מס ערך מוסף בשיעור של 17 אחוזים) אותו יש להוסיף לכל עסקה ועסקה. 

אבל מה מגיע לכם בחזרה מהמדינה? עצמאי ששילם יותר מידי תשלומים לרשויות המיסים, זכאי בדרך כלל להחזר מס. החזרי מס לעצאיים מחושבים ע"פ תשלומי המקדמות ששילם עצמאי בכול שנים במשך 6 שנים בהתאם להכנסות שלו. במידה ויש הפרשים לטובת העצמאי ששילם יותר מידי מיסים – ניתן לקבל החזר מס מהמדינה. 

כיצד עצמאיים יכולים לבקש החזרי מס?

יש כמה דרכים להגיש בקשה למס ההכנסה כדי לבדוק לכמה כסף אתם זכאים. מי שירצה יוכל להכנס לאתר של רשות המיסים ולהוריד טפסים און ליין אותם יש להחזיר במייל לרשות המיסים בתוספת מסמכים כמו טפסי 135 , מסמכים ואישורים כמו דיווח מקופות גמל, דיווחים מהפנסיה וכולי. את הבקשה יש להגיש לרשות המיסים עד לתאריך ה 30.4 בכול שנה או בהפרש של מספר שנים עד 6 שנים אחרונה. 

עצמאיים שיש להם רואה חשבון  יוכלו באמצעות השירות של רואה החשבון לבצע בכול שנה בירור של החזרי מס. מי שרוצה להגיע אישית את סניף מס ההכנסה יוכל להגיע בשעות קבלת הקהל ולמלא טפסים ואף לקבל הדרכה מהפקידים. 

בין היתר ניתן לפנות אל חברות מקצועיות בהן רואי חשבון שמבצעים עבור הלקוח חישובים בנוגע לזכאות שלו ולאחר מכן מגישים עבורו את הבקשה תוך התמודדות על נבכי הבירוקרטיה של מס ההכנסה. 

שיטה זאת מאפשרת פחות התעסקות בהחזרים וקבלת הכסף לחשבון הבנק במהירות. בהצלחה! 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...