זיכויי מס – המדריך המלא

המדריך המלא לזיכויי מס

כל שכיר וגם כל עצמאי שהוא אינו עוסק פטור ממס, מפריש מהכנסותיו תשלומי מס הכנסה. כאשר מדובר בשכיר הרי שהשכיר ינכה את המס ממשכורתו החודשית של השכיר. על מנת לחשב את שיעורי המס אותם עליו השכיר צריך לשלם, יעריך המעסיק על פי המידע שברשותו מהו גובה השכר הממוצע שאמור השכיר להשתכר באותה השנה.

החישוב על פי רוב יהיה השכר החודשי כפול 12 חודשים ומזה ינוכה המס.

במקרים רבים ההערכה של המעסיק תתברר בסופו של דבר כגבוהה יותר מההכנסה האמתית וזה יגרור תשלומי מס גבוהים יותר ללא צורך. לשם כך צריך להכיר את המושג – תיאום מס. (קראו באתר טקסרף מידע חשוב בנושא).

נקודות זיכוי

מלבד זאת ישנם מקרים רבים אשר בהם יש לשכיר נקודות זיכוי ממס ואלו עשויים להיות מתורגמים לאלפי שקלים בכל שנה. כלומר נקודות הזיכוי מאפשרות לו לשלם פחות מס בכל חודש.

נקודות זיכוי אלו הן נקודות שאם לא נטרח להוכיח את קיומן בעצמנו, אנחנו עשויים לשלם לחינם אלפי שקלים מיותרים למס הכנסה בכל חודש וחבל. לשם כך חשוב לעקוב אחר הזכויות שלנו ולדרוש את המגיע לנו.

נעזרים באנשי מקצוע

אז האמת שלא תמיד תהיו חייבים להגיע לאנשי המקצוע על מנת לחשב את הזכאות שלכם להחזרי מס. ישנם המחשבונים של הביטוח הלאומי המאפשרים לכם להזין את הנתונים שלכם וכך לקבל למעשה את המידע המלא בדבר נקודות הזיכוי המגיעות לכם. אך ישנם מקרים אשר בהם לא תדעו איך בדיוק עליכם להתנהל.

כמו לדוגמא הורה המגדל ילד נכה, הוא למעשה מטפל באדם נטול יכולת וזה עשוי להוסיף לו עוד שתי נקודות זיכוי ממס. הנקודות הללו מתורגמות לכמעט 500 ₪ בכל חודש.

כדי לקבל את ההטבה הזו צריך לדעת אלו טפסים יש למלא, מה אמור להופיע בדו"ח הרפואי ולמי יש להגיש את הטפסים הללו.

יננם מקרים נוספים אשר בהם אנחנו משלמים מיסים לחינם ממש.

כדי ליהנות מהזיכויים המגיעים לנו על פי חוק, כדאי לפנות אל אנשי מקצוע שיעשו לנו סדר בדברים ויסייעו לנו למצות את כל הזכויות המגיעות לנו על פי חוק.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...