למה צריך חברת סקרים

חברת סקרים

אם אתם חיים בעולם העסקי, אתם בוודאי יודעים עד כמה חשובה דעת קהל הלקוחות שלכם, וזאת אודות בית העסק שאתם מנהלים. בעוד שחוות דעת טובה, היא כזאת שתעלה את דירוג בית העסק, וחשוב מכל – תאפשר לכם הוספת לקוחות אל המאגר ותפעול בית העסק בצורה נכונה.

ובכל זאת, אנו כבעלי עסקים לא יכולים לדעת בכל זמן, מה מרגיש הלקוח, למה הוא מצפה, מה מלהיב אותו ומה גורם לו להזמין מוצר או שירות. בכך, עבור קבלת תשובות לכל השאלות האלה, רבים פונים אל חברות סקרים.

אבל מה המשמעות של סקר?

'סקר' משמעותו ביצוע סקירה דעות ומחשבות על ידי תשאולים, שאלונים, ראיונות אישיים או טלפוניים, ובכלל סקירת חוות דעת קהל צרכנים, או קבוצות שונות של אנשים. בכך למשל, מבצעים סקרים עסקיים, פוליטיים, כאלה הקשורים לרפואה, צרכנות, לייף סטייל והרשימה עוד ארוכה…

באמצעות ביצוע סקרים בצורה מקצועית, יכולים בעלי עסקים כמו העוסקים בתכנון התחדשות עירונית להסיק מסקנות לגבי מוצרים ושירותים שהם מספקים, ולקבל דוח מצב ברור ונכון, וזאת בנוגע למצב בית העסק ולמיתוג והמיצוב שלו מול הלקוחות.

אילו שיטות מחקר וסקרים ישנן

כדי לרדת לשורש העניין, חשוב להבין כי סקרים מבצעות חברות מקצועיות, בעוד שהמומחים משתמשים בשיטות שונות לסקור דעת קהל. בין השיטות ניתן למצוא סקרים טלפוניים, ביצוע מחקר דרך קבוצות מיקוד, ראיונות פנים מול פנים, הפעלת לקוחות סמויים, ביצוע מחקר אינטרנטי וקבלת דעה וחוות דעת באמצעות שיטות מתקדמות.

למה כדאי להיעזר בסקרים?

חשיבותו של סקר נכון ומקצועי, הינה גבוהה במיוחד עבור בעלי עסקים, בעוד שבעת קבלת דעת הלקוחות על העסק  – אפשר לקבל תמונה מלאה על תפקוד מוכרים ונציגים בעת השירות והמכירה. סקר טוב יאפשר גם את הבנת הצרכן – כאשר בכך, אפשר לשפר את בית העסק.

לסיכום, באמצעות הבנה של דברים שיש לשפר במקום העובדה, באמצעות הכרת קהל היעד והכרת הצרכים שלו – ניתן לשפר משמעותית את השירות ואת תהליכי המכירה, ובכך לצמוח מעלה אל התנהלות טובה יותר, שירותית ורווחית יותר.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...