פאנלים סולאריים: האם זו השקעה משתלמת?

פאנלים סולאריים

לא מעט אנשים אשר נמצאים בתהליך של בניית מבנה מגורים או עסקי חדש, או שיש ברשותם מבנה קיים, בוחרים להתקין עליו פאנלים סולאריים. הם רואים בכך השקעה לעתיד אשר יכולה להניב רווח לאורך שנים. במאמר זה נסביר איך זה עובד ומדוע זה מומלץ.

מדוע פאנלים סולאריים יכולים להניב רווח משמעותי?

הרעיון של פאנל סולארי הוא לאפשר לנו לייצר חשמל מהשמש. במקום שנצטרך להשתמש במערכת החשמל הארצית, הפאנלים הסולריים שיותקנו על הגג יוכלו לייצר את החשמל. לאורך זמן, חשבון החשמל מתקזז עם הרווח שמניבים הפאנלים הסולריים, ולכן פאנלים סולאריים יניבו רווח לטווח הרחוק. מדינת ישראל החלה לעודד את המגזר הפרטי והעסקי להשתמש בפאנלים, בשנים האחרונות אפשר לראות גם לא מעט מבנים ציבוריים אשר מותקנים עליהם פאנלים כאלה. ההיגיון שעומד מאחורי זה מאוד פשוט, ישראל היא מדינה שמשית, יש בה שמש כמעט במשך כל ימות השנה וחבל שלא לנצל זאת.

מה ההיתרונות בשימוש בפאנלים סולריים?

בעזרת פאנלים סולאריים אשר מותקנים על גבי גגות הבתים, ניתן לייצר חשמל באופן ירוק וחסכוני. מעבר לכך שאנחנו חוסכים בעלויות השימוש בחשמל, אנחנו גם מונעים נזק סביבתי. כידוע, ייצור חשמל מזהם את הסביבה, בעוד ששימוש בפאנלים סולאריים מאפשר לנו ליהנות מייצור אנרגיה נקייה וידידותית לסביבה. מעבר לחסכון בהוצאות, הרי שניתן גם לייצר מערכת מניבה על ידי הפיכת הפאנלים למערכת שמייצרת ומוכרת חשמל על פי מחיר קבוע של קילוואט לשעה. מדובר בהכנסה פאסיבית משתלמת.

כיצד אנחנו יכולים לעשות את זה?

שיטת הפעולה היא די פשוטה. אנחנו יכולים לפנות אל חברות שמתמחות בהתקנת פאנלים ולשכור את שירותם לשם התקנת הפאנליים הסולריים. אם מדובר במבנה פרטי, יהיה לנו הרבה יותר קל לעשות את זה, שכן לא נצרך לקבל אישור מהשכנים לשם כך. לעומת זאת, אם מדובר במבנה מגורים או מבנה עסקי משותף, הרי שההחלטה על כך צריכה להיות מקובלת על כולם. תחזוקת הפאנלים היא מאוד פשוטה, יחד עם זאת צריך לוודא שהם נשארים נקיים, שלמים וחשופים לשמש באופן בולט, על מנת שיוכלו לקלוט אותה בצורה טובה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...