הלוואות לעסקים קטנים

ייעוץ למסחר בשוק ההון- על מי אפשר לסמוך?

אחד הכלים שמניעים את העולם הכלכלי באופן הצר והרחב שלו, הן הלוואות ובפרט לעסקים קטנים. על פניו, כשאנחנו שומעים שעסק לוקח הלוואה, ההנחה הראשונה שלנו היא, שהוא נמצא במצב כלכלי קשה ולכן הוא חייב לקחת הלוואה. זה לא נכון לחשוב ככה.

הרבה פעמים הלוואות לעסקים קטנים, כאלה שניתנות על ידי בנקים וביתר שאת על ידי גופים חוץ בנקאיים אשר מוכנים לקחת הימור ולתת הלוואות לעסקים שכאלה, מיועדות לא לסגירת מינוס ולא לצורך כיסוי חובות כאלה ואחרים אלא לצורך רכישת ציוד וכלים, מכשירים, העסקת עובדים נוספים, בנייה או שיפוץ של מבנה העסק וכדומה. כלומר, דברים שאמורים לקדם את העסק ולעזור לו להתפתח.

מנגנון של עסק קטן הוא שונה משל עסק גדול, למרות שאנחנו יכולים להבין, שכל עסק גדול התחיל בעצם כעסק קטן, או לפחות רובם. עסק קטן מתמודד עם בעיות שונות שעסקים גדולים לא מתמודדים איתן. למשל, תחרות גדולה, פלח שוק קטן יותר, בדרך כלל מדובר על עסק שמייצר בכמויות קטנות יותר ומגיע לקהל מצומצם יותר, פועל באזור קטן יותר והבעיה הקשה ביותר, יש לו פחות כסף נזיל. אם אנחנו מחברים את כל הנקודות, אנחנו מבינים שאם העסק רוצה להצליח, הוא חייב להתרחב, אם הוא רוצה להתרחב, הוא חייב לקחת הלוואות לשם כך.

הלוואות לעסקים קטנים מבוססות על ההנחה, שהעסק ידע כיצד להתנהל איתן וידע לעשות בהן שימוש נכון, על מנת להרוויח כסף מההלוואה וכך הוא יוכל להחזיר אותה. מן הסתם, כל ההנחות צריכות להיות מבוססות, בין אם זה באמצעות תוכנית עסקית, בין אם זה על ידי ניסיון העבר, כלים ומשתנים שיכולים להשפיע בנושא.

לפני סיום צריך לומר, יותר גופים חוץ בנקאיים מעדיפים לתת הלוואות לעסקים קטנים מאשר בנקים, בעיקר בגלל הסיבה שבנקים פשוט נוהגים בצורה יותר שמרנית, הם מעדיפים לא לבזבז את הכסף שלהם על עסק קטן אשר ייתכן ולא יוכל להחזיר את ההלוואה. עם זאת, כמו שאמרנו, בשביל שהכלכלה תצליח, אנחנו חייבים לעזור לעסקים קטנים לגדול.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...