בולמי זעזועים – מה צריך לדעת

car-3046424_640

בולמי זעזועים ברכב ממלאים תפקיד חשוב – הם מונעים תקלות ושחיקה של חלקי הרכב במהלך הנסיעה בו. תוך כדי הנסיעה ישנם מוקדים שונים שגורמים לזעזוע ברכב כמו למשל פסי האטה או כביש לא מיושר, או נהיגה בשביל. בולמי זעזועים מקבעים חלקים שונים ברכב כך שיישארו במקומם גם כאשר יש בלימה, האצה, נסיעה על פס האטה וכו'.

תחזוקת בולמי זעזועים 

חשוב לתחזק את בולמי הזעזועים משום שזה משליך באופן ישיר על בטיחות הנסיעה והנוסעים שבתוך הרכב. במידה והבולמים שחוקים יתר על המידה או שאינם  מתפקדים באופן אופטימלי הרי שהרכב יחווה למשל רעידות או טלטולים של גוף הרכב, שהם כמובן אינם רצויים. ולכן חשוב מאוד שבולמי הזעזועים יהיו איכותיים, ובמידה והגיע הזמן להחליפם הרי שאין לדחות את המועד ולהחליף בזמן.

החלפת בולמי זעזועים

כלל אצבע להחלפת בולמי הזעזועים הוא כאשר הבולמים שירתו אותנו נאמנו על פני כ70-80 אלף  ק"מ. ניתן גם להשתמש בבולמים מעבר למרחק זה אולם חשוב להקפיד להחליף את הבולמים אפילו קצת לפני שהם הגיעו למקסימום תפקוד. שימו לב כי אם רכשתם בולמי זעזועים שאינם איכותיים או לא חדשים הרי שהבולמים יסיימו את תפקידם לפני הזמן. 

מרגישים לא נוח פתאום? 

אם אתם חשים שהנסיעה ל חלקה כתמול שלשום ייתכן מאוד שזה קשור לבולמי הזעזועים. נסיעה לא חלקה או כל שינוי שאתם  מרגישים במהלך הנסיעה צריך להדליק לכם נורה אדומה וייתכן מאוד שמדובר בפעולה לא תקינה של בולמי הזעזועים. 

היכן מחליפים בולמי זעזועים?

אל תתפשרו כאשר מדובר על איש מקצוע להחלפת בולמי זעזועים. הקפידו לרכוש בולמים איכותיים לצד איש מקצוע אמין ומנוסה שיחליף את בולמי הזעזועים. למידע נוסף בנושא חלקי חילוף לרכב

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...