מכירת רכב ישן לפירוק, איך זה עובד?

מכירת רכב ישן לפירוק, איך זה עובד?

אם יש לכם רכב שיצא משימוש אתם יכולים למכור את הרכב הישן לפירוק. מכירת רכב ישן לפירוק נעשית במגרש פירוק רכבים לברזל.  ברחבי הארץ פזורים מגרשי פירוק רכבים לברזל וכאשר אתם מוכרים את הרכב לפירוק אתם תקבלו בממוצע 10% ממחיר המחירון. כמובן שיש הבדל בתמורה שתקבלו אין מצבו של הרכב מאוד קשה או פחות. התמורה שתקבלו כוללת לרוב גם את עלות השינוע וגרירת הרכב הישן ממקום החנייה שלו אל מגרש הפירוק.

כיצד מוכרים את הרכב לפירוק?

אם אתם מעוניינים למכור לפירוק רכב ישן שיש לכם אתם יכולים ליצור קשר גם מגרשים שונים הממוקמים בארץ. יש מגרשים כמו PRK שמומחים לפירוק רכבים שכוללים גרירה חינם. 

כדי למכור את הרכב עליכם לבצע ביטול של רישיון הרכב במשרד התחבורה והבטיחות בדרכים. על בעל הרכב להגיע עם רישיון הרכב, ועם תעודת זהות. יש למלא טופס ייעודי לביטול רישיון הרכב. 

חשוב לדעת שבמידה ועל שימכם מצוי עיקול, הגבלה כלשהי או שעבודים – אתם לא תוכלו לבצע את תהליך ביטול רישיון הרכב ולכן גם לא תוכלו למכור את הרכב למגרש פירוק רכבים בראשל"צ או כל עיר אחרת. 

דבר נוסף שחשוב לדעת הוא שמייד אחרי שביטלתם את רישיון הרכב חל איסור לנסוע ברכב, להוציא נסיעה ברכב לשם הגעה למגרש הפירוק. ישנם מקרים בהם מצבו של הרכב לא מאפשר לנסוע בו ולכן פירוק הרכב גם כולל גרירה חינם ברוב המקרים. 

גריטת רכבים במימון המדינה

מעת לעת המדינה מציעה תוכניות שונות במסגרתן תוכלו לבצע גריטה במגרש פירוק רכבים ותקבלו סכום כסף נאה בהחלט. זה לא אפשרי כל הזמן אלא כאשר אתם עושים זאת במסגרת תוכנית שהמדינה מציעה וכמובן בטווח התאריכים של התוכנית.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
לירז רוזן

לירז רוזן

לירז סטודנטית למנהל עסקים, אוהבת את התחום ומסביב, ושמחה לשתף אתכם בידע שלה.

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...

דוד בן הרוש נמל אשדוד

דוד בן הרוש נמל אשדוד

לא מעט אנשים שמעו על המוניטין האיכותי של דוד בן הרוש נמל אשדוד, היות ומדובר על אישיות ציבורית מוכרת ואהובה. מי שלא מכיר את בן

קרא עוד »
מספר Ein

מספר Ein- כל מה שצריך לדעת

מספר Ein- Employer Identification Number, הינו מספר אשר משמש לזיהוי גופים עסקיים ברשויות המס האמריקאיות. מספר Ein מקביל למספר ח.פ ברשויות המס הישראליות, אך להבדיל

קרא עוד »