האם חנויות הרחוב בטוחות יותר מבחינת קורונה מאשר חנויות הקניון?

חנויות לקניון

עד שנת 2020, כאשר דיברנו על ביטחון בקניונים או בחנויות רחוב, הכוונה שלנו היתה בעיקר לגבי ביטחון אישי מפני טרור. מדינת ישראל, לצערנו, למודה אירועי טרור שונים אשר התרחשו הן בקניונים והן ברחובות הערים, ותמיד עלתה השאלה, איפה יותר בטוח.

שנת 2020 הכניסה פרמטר חדש לשאלה, והוא, איפה יותר בטוח מבחינת קורונה. המגיפה אשר נכנסה לחיינו בשנה זו, העלתה שאלות רבות בהקשר זה, למשל, איפה יותר בטוח, האם נכון יותר לשהות בקניון סגור או ברחוב פתוח עם חנויות. השאלה קיבלה גם מענה מסוים, דרך משרדי הממשלה, אשר קבעו כללים, העניקו תו מיוחד לקניונים ולחנויות, מתוך כוונה להגדיר מי יכול לאפשר כניסה של צרכנים ובאילו תנאים.

לפני שנסביר איפה יותר בטוח, צריך לומר, שעם הזמן התנאים משתנים, הן בזכות החיסונים והן בזכות העובד שלמדנו כיצד להתמודד עם המגיפה בצורה נכונה, מבלי שהיא תשפיע על חיינו בצורה מהותית.

קראו גם על: בג"ץ שהוגש לגבי חנויות הרחוב

איפה יותר בטוח עבורנו להיות?

מצד אחד, הרחוב הוא מקום הרבה יותר בטוח, מאחר והוא פתוח, הוא לא צפוף באופן יחסי לקניון, ואנחנו יכולים לשהות במקומות שונים ללא חשש, שמא משהו יקרה לנו.

מצד שני, הקניון כמסגרת הוא מקום יותר בטוח, הרבה בזכות העובדה שקל יותר לקבוע כמה אנשים ייכנסו אליו באופן כללי, ייכנסו לחנויות, יש מעקב הרבה יותר מסודר אחרי ביצוע ההוראות ועוד.

בשני המקרים, צריך לומר, זה תלוי באזרחים שנענים להוראות ומבצעים אותן וכן בבעלי העסקים שמקפידים על כך שההוראות יתבצעו, למשל, לא מכניסים לחנות שלהם כמות גדולה יותר של אנשים, מעבר למה שמקובל ומותר.

בכל מקרה, אין ספק שהקניון במובנים רבים הוא הרבה יותר בטוח, בזכות העובדה שהוא מאורגן ומסודר יותר.

ראו גם: רשימת כל החנויות בארץ

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...