כל מה שרציתם לדעת על – גיוס עובדים פלסטינים

גיוס עובדים פלסטינים
גיוס עובדים פלסטינים

תחום הבנייה הוא אחד התחומים הקשים והמסורבלים ביותר. אחת הנקודות המכבידות היא גיוס עובדים. מלאכת הבנייה הינה קשה ודורשת ידע, מיומנות והמון כוח פיסי. אמנם במדינה מוגדר ענף הבנייה כענף עבודה מועדפת. אך למרות זאת קשה לאתר עובדים ישראלים שמוכנים לטפס על פיגומים, לבצע יציקות ולטייח מבנים. מה הפתרון? עובדים פלסטינים.

פתרון – כן. קל – לא.

חשוב להבין כי אמנם העובדים הפלסטינים מביאים איתם פתרון ומאפשרים לענף הבנייה להתקדם הודות לכוח העבודה שלהם. אך לצד זאת חשוב להבין כי לא קל לגייס עובדים פלסטינים. ולו בגלל העובדה שהללו מתגוררים בשטחים, ואין להם אפשרות להיכנס ולנוע בחופשיות בערי הארץ. מה שצריך זה אישורים רלוונטיים שניתנים לקבלן בהתאם לפרויקטים שלו ולמספר העובדים שהוא מבקש להעסיק. זו הדרך היחידה לקבל עובדים פלסטינים לעבודה.

רק קבלן רשום מורשה להעסיק עובדים פלסטינים

כאן צריך הקבלן להוכיח כי הוא אכן קבלן וכי הוא מעסיק עובדים. לשם כך עליו לעבור תהליך של רישום. הרישיון מאשר מול הגורמים הרלוונטיים כי הקבלן מורשה להעסיק עובדים, וכי הו מבקש להעסיק אותם לצורך ביצוע מלאכת בנייה.

פרוצדורה ונהלים בדרך לקבלת האישורים להעסקת עובדים

גם לאחר שקבלן מחזיק בידו את הרישיון שלו והוא רשום בפנקס הקבלנים, הוא צריך לעבור תהליך מוגדר
על מנת לקבל היתרים לעובדים מהשטחים ובכך להעסיק עובדים פלסטינים. בין היתר עליו להגיש מסמכים, למלא טפסים ולהשלים חתימות. עם סיום התהליך במלואו כנדרש יקבל הקבלן לידיו את האישורים והוא יוכל לקדם את המהלך שלו לקראת פרויקט הבנייה שלפתחו הוא עומד. נזכור כי דרך כזו יכולה להיות קצרה ומהירה יותר כאשר היא נעשית בליווי עורך דין מומחה בענף רישום קבלנים .

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...