האם קימת בועת נדל"ן גם בחו"ל?

המצב של הנדל"ן בארץ בהחלט מעורר דאגה. בועת הנדל"ן מעוררת קושי בקרב רבים. במיוחד בין אלו אשר מעוניינים לרכוש לעצמם דירה למגורים, ומוצאים את עצמם מול אתגר בלתי עביר. שכן אם אין בידם סכומי כסף משמעותיים רכישת הדירה הופכת להיות חלום רחוק שאי אפשר לממש אותו… מה יקרה בעתיד? מה עתידה של הבועה ומה יוכל לעשות למצב הזה סוף – זאת לא נדע. אבל ישראלים רבים הרימו ידיים והתייאשו מלרכוש נכס בארץ. אבל אולי בחו"ל?

רכישת נכס בחו"ל

המציאות בה מחירי הנכסים בארץ כה גבוהים מעמידה ישראלים רבים מול מציאות בה הם מעוניינים לבצע השקעת נדל"ן בחו"ל. כך הם יוכלו לייצר לעצמם הכנסה פסיבית אשר תוכל להיות להם לעזר בתשלומי השכירות הגבוהים בארץ. למעשה יש לדעת כי קיימים הבדלים עצומים בין מדינה למדינה. לא מה שמתרחש ביוון נכון למציאות הנדל"נית באירופה או בארצות הברית. בכל מדינה יש חוקים משלה ומצב כלכלי שנגזר מנתונים שונים. מה שאומר שבחינת כדאיות רכישת נדל"ן תיעשה באופן ספציפי מול כל מדינה ומדינה. כך ניתן לאתר את הארץ בה אפשרות השקעה בנדל"ן הינה כדאית ומשתלמת בשלב נוכחי זה.

לזהות הזדמנויות

הצעות נדל"ן שוות בחו"ל הן כאלו אשר חותרות לנצל את המחירים הזולים הקיימים בשלב זה בגין סיבות שונות. תוך בחינת הצפי בדבר עליית המחירים. לדוגמה, מדינה שחוותה משבר כלכלי היא מדינה בה מחירי הנכסים יהיו זולים יחסית. ואילו העובדה שהמדינה הולכת ומתאוששת מהמשבר מצביעה על כך שצפויה עליית מחירים בעתיד הקרוב.

חוקי המיסוי במדינה המדוברת

נקודה חשובה שיש להתייחס אליה כאשר עומדים לרכוש נכס בחו"ל עבור השקעות בנדל"ן בחוץ לארץ היא עניין המיסוי במדינה. בכל מדינה חלים חוקי מיסוי אחרים ותשלומי המס עלולים להשפיע בצורה משמעותית על כדאיות העסקה. מסיבה זו חשוב מאוד לבדוק את המיסים ואת ההתנהלות של המדינה מול משקיעים זרים, וזאת כדי לקבל החלטה בדבר כדאיות הרכישה.

להתייעץ עם מומחים

ככלות הכול, לפני כל השקעת נדל"ן חשוב מאוד להיעזר באנשי מקצוע שמתמצאים היטב בנעשה במדינה מסוימת בה הנכם מתעניינים כדי להסיק את המסקנות בדבר העסקה שלכם.

קראו גם על: השקעות נדל"ן במנצ'סטר

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...