השמת עובדים במגזר הציבורי – האם רלוונטי גם לי?

השמת עובדים במגזר הציבורי

מסתבר כי אנשים רבים עובדים במקום מסוים והם רואים את המקום הזה כנכון ומתאים להם. אבל נכון יותר לפקוח עיניים ולראות את מכלול האפשרויות. אולי יש משרות בתחומים אחרים שיוכלו להתאים? שמא עבודה אחרת עשויה להיות רווחית פי כמה? אולי עבודה במגזר אחר או בתחום שונה יוכל להיות רווחי ומשתלם יותר? במאמר הבא נדון בעניין עבודה במגזר הציבורי. אולי גם לכם זה יהיה רלוונטי? נרמוז לכם רק כי מדובר בתחום כדאי בו העובדים משתכרים יפה מאוד, ראו כאן.

מגוון עבודות בתחומים שונים

במגזר הציבורי יש מגוון רחב של משרות בתחומים רבים ומגוונים. ולכן בין אם למדתם משפטים ובין אם רפואה, בין אם אתם עובדים סוציאליים או פסיכולוגים – יש לכם אפשרות למצוא עבודה במגזר הציבורי. שימו לב שעבודה במגזר הציבורי עשויה להיות משתלמת וכדאית ביותר. הנתונים מספרים כי עובדים במגזר הציבורי מרוויחים שכר חודשי גבוה משמעותי משכרם של העובדים במגזר הפרטי. כך שאם נשווה לדוגמה, את השכר של רופא במגזר הציבורי לכל רופא אחר נגלה כי קיים פער משמעותי למדי לטובת הרופא בשירות המגזר הציבורי. עובדה זו מספרת כי שווה וכדאי לחשוב על שינוי…

עובדים בשירות המדינה

יש מגוון תחומים ומשרות שניתן לעבוד בהם בשירות המדינה. מסתבר כי אנשים רבים מייחלים למצוא לעצמם משרה כזו. ולא בכדי – מדובר על משרות משתלמות ושוות. ההכנסות החודשיות גבוהות מהמוצע בשוק בהשוואה לתחום המסוים במגזר הפרטי. וזה אומר שגם בהשוואה למשרות היי טק השכר של עובדים במגזר הציבורי שווה יותר. בנוסף תנאי העסקה נחשבים למפנקים וטובים יותר.

משרות במגזר הציבורי

ניתן למצוא עבודה במגוון תחומים במגזר הציבורי. להלן רשימה חלקית: פקידי שומה, מנהל שירותים וטרינריים, כלכלנים, סמנכ"ל השמה, פסיכיאטרים, רופאים, פסיכולוגים ועוד משרות בתחומים שונים אשר קיים בהם צורך לעובדים בשרות המדינה. העובדים בשירות המדינה או במגזר הציבורי נהנים מחוזים אישיים שווים, מתנאים מפנקים ומשתלמים במיוחד. וכן להטבות נוספות כמו אחזקת רכב, הפרשות וקרנות השתלמות הוצאות נוספות על חשבון המעביד.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
לירז רוזן

לירז רוזן

לירז סטודנטית למנהל עסקים, אוהבת את התחום ומסביב, ושמחה לשתף אתכם בידע שלה.

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...

איך מחשבים החזר מס?

איך מחשבים החזר מס?

עבור אנשים רבים המילה מס מעלה קונוטציה של כסף שהם חייבים וצריכים לשלם. אבל במציאות זה לגמרי לא נכון. עבור אנשים רבים מתושבי ישראל המס

קרא עוד »
הגרלות מחיר למשתכן

מקומות שכדאי להשקיע בנדל"ן

השקעה בענף הנדל"ן היא דבר פופולארי מאוד כיום. לא מעט אנשים בוחרים באפיק זה לצורך השקעת הכסף שלהם, מתוך ידיעה שמדובר באפיק משתלם מאוד, כאשר מבצעים את ההשקעה הנכונה בענף הנדל"ן.

קרא עוד »