אימון אישי – מה אנחנו יכולים למצוא בו?

אימון אישי

מתחילת שנות האלפיים, בערך, אנחנו יכולים לראות התחזקות משמעותית של תחום אימון אישי. אם בהתחלה זה היה סוג של טיפול בשוליים, היום הוא נמצא במוקד עולם הטיפול, וניתן למצוא סוגים שונים של מאמנים אישיים, חלקם פועלים בתחומים מסוימים, ספציפיים. 

כך למשל, אנחנו יכולים למצוא מאמנים לצרכים אישיים, מאמנים לזוגיות, עסקים, מאמנים לתחומי מקצוע שונים ועוד. הרעיון הוא מאוד פשוט, מאמן אישי עוזר לנו לקבל כלים שונים כיצד להתנהל וכיצד להתמודד עם סיטואציות שונות. 

להבדיל מטיפול פסיכולוגי, הרי שמאמן אישי פועל יותר בצד הפרקטי, בצד המעשה והמטרה שלו, בין היתר, היא לגרום לכך שאנחנו נוותר ונשכח הרגלים ורוטינות שליליים שפגעו בנו, ולייצר הרגלים חיוביים, בין אם זה בסגנון החשיבה ובין אם זה באופי הפעולה שלנו. 

הרבה מאוד אנשים בוחרים להשתמש בשירותיהם של מאמנים אישיים, מתוך תחושה שהם לא מצליחים להתקדם בחיים שלהם, לא מצליחים להגיע אל המטרות ולהגשים אותן. מדובר הרבה פעמים באנשים מאוד מוכשרים, מאוד חכמים, אנשים שיש להם את כל הכלים והעזרה, ועדיין לא מצליחים להביא את עצמם לכדי ביטוי באופן כזה, שיעזור להם להגשים את המטרות שלהם. כאן אימון אישי נכנס לתמונה. 

כיצד הוא יכול לעזור לנו

המקרה הקלאסי הוא של אדם שרוצה להשיג מטרה מסוימת ולא משנה כמה הוא מנסה ולא משנה כמה כוח ויכולת יש לו, הוא נכשל בכך. בעזרת אימון אישי של Coaching U הוא ילמד להבין מה הוא עושה לא נכון, על מה הוא צריך לוותר, וכיצד הוא יכול לפתח הרגלים ושיטות שכן יעזרו לו להצליח. במילים אחרות, המאמן מקנה לו כלים שונים שיעזרו לו להשיג את המטרה שלו. 

זו המשמעות של אימון אישי, להקנות לנו כלים שלא בהכרח קיימים אצלנו או קיימים ואנחנו לא יודעים כיצד לבטא אותם ולהוציא אותם לפועל. האימון לא נמשך זמן רב ולא נוגע בטראומות או היבטים נפשיים משמעותיים, הוא מתעסק בתחום המעשה, במציאות שסביבנו מתוך כוונה לעזור לנו להשיג את המטרה שלנו בכל היבט שהוא. 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...