מוטי פלד – יתרונות של קבוצת רכישה

מתווכים

כשאנחנו ניגש לקנות מוצר או פריט מסוים, באופן הגיוני אם נעשה זאת לבד, אז יכולת המיקוח שלנו היא הרבה יותר קטנה, שכן כוח הקנייה שלנו מוגבל. לעומת זאת אם נגיע בקבוצה, אז כוח הקנייה שלנו יהיה הרבה יותר משמעותי ולכן אנחנו גם נשיג יותר.

זו הסיבה שהרבה מאוד אנשים מעדיפים להיעזר בקבוצות רכישה ולא לבצע את התהליך לבד. בפרט זה נכון כשמדובר על נדל"ן. אחת התופעות המעניינות בתחום, הוא מעבר מפרטים בודדים שרוכשים נכסים לקבוצות רכישה שמאגדות בתוכן מספר פרטים עם מטרה משותפת ויחד עם רוכשים את הנכס מהקבלן.

צריך לומר, קבוצות רכישה בנדל"ן יכולות להתאפיין בשתי צורות. קבוצות שמתאגדות ספציפית לצורך רכישה או קבוצות פתוחות שמזמינות אנשים להשתלב בהן. במקרה הראשון, יש כמובן היכרות מוקדמת בין האנשים בעוד שבמקרה השני, ההיכרות על בסיס תהליך הרכישה בלבד.

עוד נקודה שחשוב לציין, יש מקרים בהם מדובר בקבוצת רכישה עבור מבנה קיים, בעוד שיש מקרים הקבוצה מוקמת לצורך פנייה אל קבלן כמו מוטי פלד שיבנה מבנה חדש עבור הקבוצה.

מה היתרונות של קבוצה כזו?

ראשית, ברגע שמגיעה קבוצה ולא לקוח בודד, אז באופן טבעי העלויות יורדות. הקבלן או המוכר, לא ירצה להפסיד, אז הוא יהיה מוכן להתפשר על המחיר ולמכור את המבנה בתנאים שהקבוצה מעוניינת ויכולה לשלם.

שנית, כל תהליך העבודה הוא הרבה יותר איכותי, שכן כל הקבוצה עומדת ביחד כגוש אחד, גם אם חבריה מחפשים או מעוניינים בדברים שונים, הרי שהם מאוגדים ביחד במטרות שלהם.

שלישית, לכולם יש מטרה ספציפית שהמבנה ייבנה והערך שלו יישמר, לכן הם יעשו כל מה שנדרש לשם כך, בין אם זה בתהליך הרכישה ובין אם זה לאחר מכן.

קראו עוד על מוטי פלד.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...