ועדה רפואית וביטוח לאומי – כך תתכוננו לקראתה

1997611-min

הליקויים הרפואיים, הנכויות ואחוזי הנכות שיוכרו בביטוח לאומי, הם שישפיעו על גובה הפיצויים עבור נפגעים שונים. כך למשל בתאונות עבודה, תאונות דרכים, מחלות קשות וכן הלאה. לפני שביטוח לאומי קובע נכות רפואית כזאת או אחרת, תצטרכו להגיע לוועדה רפואית. ועדה רפואית וביטוח לאומי הולכים ביחד ונסביר איך להתכונן לקראת הוועדה.

היו תמציתיים ולא רגשניים

אנשים שצריכים ועדה רפואית ומופנים אליה מביטוח לאומי נמצאים בדרך כלל במצב לא פשוט, בריאותית ונפשית. הם לרוב סובלים כאבים, ירידה בתפקוד, הם ללא הכנסה מובטחת כפי שהיה קודם לכן והם עלולים להיסחף באופן טבעי לתיאורם רגשניים. חשוב להביא בחשבון כי ועדה רפואית וביטוח לאומי לא מתרגשים מתיאורים רגשניים. הזמן שבו נפגשים עם הוועדה קצוב ומאוד קצר. עדיף לשמור על תיאור תמציתי, נאמן למציאות. אל תנסו ליפה את המציאות אלא ספרו עקב המחלה או התאונה, במה אתם מוגבלים, מה אתם לא מסוגלים לעשות ואיך המחלה משפיעה על חיי היום יום שלכם.

שאו אתכם את כל התיעוד

לוועדה צריך להביא את כל התיעוד הרפואי הרלוונטי. אם יהיה חוסר בתיעוד או מסמכים חלקיים, החלטת הוועדה תושפע מכך. יתכן אף שתצטרכו להגיע לוועדה חדשה או להיגרר לערעור שניתן היה למנוע.

משמעות הפרוטוקול ועורך הדין

בוועדה הרפואית, כמו כל עניין בירוקרטי, יש פרוטוקול, כלומר כל מילה שלכם נרשמת. זכותכם לוודא בזמן הוועדה כי כל מה שרציתם אכן נכתב. אם משהו הושמט או תואר לא נכון, תוכלו להעיר על כך ועשויה להיות לכך משמעות רבה. בשל רגישות העניין וחשיבות הנושא, מותר להיות מלווים בעורך דין. עורך הדין רשאי לטעון בשם החולה כל טענה רפואית או עובדתית רלוונטית.

צרו קשר עוד היום – עורך דין אלי מאור.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...