מי קהל היעד העיקרי של הגרלות מחיר למשתכן

הגרלות מחיר למשתכן

בשנת 2015, עם כינונה של ממשלת נתניהו החדשה, החליט שר האוצר משה כחלון להרחיב את מנגנון פרויקט מחיר למשתכן שהיה נהוג עוד קודם לכן, לשנות אותו ולייצר תהליך של הגרלות אשר איפשר לכל מי שנרשם אליה, לזכות באפשרות לרכוש דירה בשכונות מסוימות, במחיר מוזל.

ההחלטה שלו נבעה מתוך כוונה לקיים הבטחת בחירות עיקרית על בסיסה הוא נבחר, הורדת מחירי הדיור בישראל. כידוע, מדינת ישראל מתמודדת עם בעיות קשות בשוק הנדל"ן, עליית מחירים רציפה מזה עשר שנים, כאשר ההיצע לא יכול להדביק את הביקושים מצד אחד, וישנם לא מעט גורמים אשר רוכשים דירות לצורכי השקעה (שכירות), אשר גורמים לעליית מחירים, מצד שני.

אותן הגרלות של מחיר למשתכן, נועדו לשכונות שונות אשר נבנו בערים ברחבי הארץ. כל מי שנרשם להגרלה, בחר לאיזו הגרלה להירשם, בין אם זה על פי העיר בה אמורה לקום אותה שכונה, בין אם זה על פי המחירים או על פי תנאים אחרים. כל מי שנרשם, הניח שתוך תקופה קצרה יחסית הוא יקבל לידיו את הנכס.

למי מיועדות אותן הגרלות?

ברמת העיקרון, הדירות מיועדות לקהל מאוד ספציפי. מדובר על זוגות צעירים או משפחות לילדים קטנים, שאין להם נכסים משלהם, אין להם דירה בבעלותם והדירה שהם מצפים לקבל בהגרלה, היא דירתם הראשונה.

ההנחה הרווחת היתה, שאותם אנשים שיקבלו את האפשרות לרכוש דירה, לא יכולים לעשות את זה בדרכים אחרות, מאחר ומחירי השוק והתנאים שהבנקים דורשים לצורך משכנתא, הם גבוהים מדי עבורם. כאן הם מקבלים אפשרות לרכוש דירה במחיר מוזל, קבוע, בתנאים נוחים. ברגע שתהיה להם את הדירה, הרי שהם יוכלו לחיות בה מספר שנים על פי רצונם, ובעתיד יוכלו למכור אותה ולהתקדם לדירה אחרת, גדולה יותר.

לא במקרה קהל היעד העיקרי הם צעירים, שכן מדובר בקהל שיש לו הכי פחות אפשרויות ונחשב לקהל הכי פגיע בשוק הדירות. מדובר על מי שנאלץ לשכור דירות, אין לו הון עצמי והיכולת שלו לרכוש דירה חדשה, היא מאוד נמוכה עד אפסית.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...