הסכם חיים משותפים – למה צריך את זה?

1949189-min

על פי הדין אשר קיים במדינת ישראל, מבוצעת הבחנה בין הסכם של חיים משותפים ובין הסכם של ממון – בני זוג אשר לא נשואים, יכולים לבצע הסכם של חיים משותפים ועשוי לכלול בנוסף להיבט הפיננסי אף היבטים נוספים אשר נוגעים למצב של חיים משותפים, גם במהלך וגם בסיומם. הסכם ממון מבוצע בידי מי שעומד להינשא ובקרב זוגות שכבר נשואים ומוסדר בהתאם לדין הישראלי, אשר היעד שלו הינו קביעה בהסדר פיננסי לזמן סיום הנישואין ולא למהלך הנישואין.

הסכם חיים משותפים – למה צריך את זה?

  1. הסכם זה ישרה עליכם תחושה של ביטחון, כאשר תדעו מה יקרה לכם במצב של פרידה, כי הרכוש שתביאו אתכם יישאר אצלכם. תדעו מבעוד מועד מהו הרכוש המשותף ואיך הוא יתחלק בין שני הצדדים.
  2. הסכם זה תקף מבחינה משפטית לאלתר לאחר שתחתמו עליו ולא נדרש כל היתר כדי שיהיה בעל תוקף משפטי.
  3. הסכם זה הינו נפוץ במצב של פרק ב' – כל אחד מבני הזוג בא עם הנכסים שלו, זכות סוציאלית, דירה או חיסכון. ההסכם הזה יסדיר את הנכסים שכל צד הביא אתו יישאר בקרבו לאחר סיום מערכת היחסים וכך יגן כל צד על הרכוש שלו.
  4. הסכם זה יעזור בידכם בעצם לחסוך בהרבה עלויות, במפח נפש ובזמן למכביר.
  5. אפשר להתיר הסכם זה בבית משפט לענייני משפחה או בקרב נוטריון ומפאת הסיבה כי בית משפט לענייני משפחה בעל היתר לאשר הסכם זה עליכם לגרום לכך כי הסכם זה יאושר כדין.
  6. הסכם זה יעזור לכם במחלוקת על הנכסים שלכם ובהגדרה של מערכת היחסים אשר שוררת בינכם, מכיוון שהדברים יסוכמו ויאורגנו במסגרת ההסכם, מה שימנע עימות חריף, שייאלץ אתכם להשיג הוכחות של הליך משפטי, אשר טומן בחובו סיזיפיות וזמן רב.
  7. ראיה פורמלית של מערכת היחסים – בהסכם זה נכלל הכרה של מערכת היחסים שבינכם. זהו יתרון עצום של בני זוג ידועים בציבור או שני בני זוג שהינם חד מיניים, כאשר זה עשוי להוות ראיה פורמלית משמעותית של קיום הקשר הזוגי.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...