הוצאת דיבה/עורך דין דיבה – מתי נרצה להגיש תביעה

הוצאת דיבה

סיטואציה של הוצאת דיבה כלפי אדם מסוים, היא אף פעם לא דבר פשוט. מה שעומד בבסיס הרעיון הוא שאדם מסוים מתמודד עם דברים אשר נאמרים כלפיו ואין להם בסיס עובדתי. זה לא עניין לפרשנות, אלא אין כאן אמת, אלא מדובר בדיבה מוחלטת, שקר לכל דבר.

מן הסתם, אף אדם לא רוצה לעמוד במצב כזה, כלומר אף אדם לא רוצה להיות בסיטואציה לפיה נאמרים עליו דברים שאין לגביהם ביסוס. יש מקרים בהם אין לדברים האלה חשיבות, לעומת זאת יש מקרים בהם לא רק שיש חשיבות אלא מעבר לזה, הדברים מתפרסמים במקומות שונים וזוכים לחשיפה.

כשמסתכלים על הוצאת דיבה כלפי אדם כזה או אחר, כל עורך דין דיבה יסתכל על כמה היבטים. ראשית, מה הם הדברים שנאמרו, שנית, האם אפשר להוכיח מעל לכל ספק ובצורה ברורה שהם אינם אמת, שלישית, איפה הדברים נאמרו ולמי. אם הם נאמרו בשיחה פרטית וחסרת חשיבות, יהיה קשה מאוד להוכיח שהם נאמרו וגם יהיה קשה להוכיח עד כמה באמת הם גרמו נזק והאם היתה כוונה בכלל לגרום נזק, לעומת זאת, אם הם נכתבו בתקשורת, זה כבר משהו אחר.

תוכלו לקרוא על כך עוד באתר https://www.felaw.co.il/

הכל עניין של מידת הנזק

בסופו של דבר, הוצאת דיבה נמדדת אל מול מידת הנזק שהיא גרמה. למשל, אם אנחנו אומרים על בן אדם מסוים שהוא כזה וכזה, אך ברור שזה נאמר במסגרת שיחה פרטית, כחלק משיחה, בלי כוונה לפגוע, יהיה מאוד קשה להגיש נגדנו תביעה. לעומת זאת, אם אמרנו את אותם דברים בכלי תקשורת מסוימת, אז די זה ברור שהיתה לנו מטרה לגרום נזק, ויהיה הרבה יותר פשוט להוכיח שהנזק אכן נגרם.

למידע נוסף על הוצאת דיבה

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...