איך ניתן להתמודד עם האתגר של ניהול תיקי השקעות?

ניהול תיקי השקעות יכול להיות מאתגר למדי עבור משקיעים רבים. להתמודד עם סוגי הנכסים השונים והתפקידים שהם ממלאים בתיק לא תמיד מובנים למשקיע הפשוט. הם יכולים להתקשות לשמור על פיקוח ולהסתכל על התמונה הרחבה יותר. מנקודת מבט טכנולוגית, חשוב גם להבטיח שפתרונות הסיכון והביצועים מסוגלים לעמוד בקצב של תיק מורכב יותר. למשקיעים חשוב שתהיה גישה הוליסטית שמטרתה לאזן בין יעדיהם האסטרטגיים לבין גישת ההשקעה. המשקיעים צריכים להבטיח שהמורכבות הנוספת משרתת את המטרה של עמידה בתשואות ההשקעה הנדרשות ושכמות הסיכונים הנוספת שנלקחה תישאר בטווח הסבילות שלהם. ניתוח תרחישים הוא כלי חזק מאוד במציאת האיזון הנכון והוא מאפשר למשקיעים לפקח באופן אקטיבי על סובלנות הסיכון. יש צורך בתהליך מעקב מתמשך על מנת להבטיח שהאסטרטגיות המופעלות אינן חורגות מהצהרת מדיניות ההשקעה, שלא יחרגו ממגבלות הסיכון וההחזרים הנדרשים יסופקו. לכן חשוב מאוד לפנות לייעוץ וניהול מקצועי שיכול להציע עבורכם בית השקעות מקצועי. 

סוג תיקי השקעות שונים הניתנים לניהול בבתי השקעות

קיימים סוגי תיקי השקעות שונים אותם ניתן לנהל בבתי השקעות. ניהול השקעות צריך להיות מורכב באופן מקצועי של סיכון- תשואה, מסוגי השקעות שונים אשר יגיבו באופנים שונים על אירועים מסוימים, כך שתמיד מול סיכון יהיו לכם גם סוגי השקעות שיניבו תשואה. 

  • תיק היברידי- גישת הפורטפוליו ההיברידית מגוונת בין סוגי נכסים. בניית תיק היברידי מחייבת לקיחת פוזיציות במניות כמו גם באג"ח, סחורות, נדל"ן ואפילו אמנות. בדרך כלל, תיק היברידי כרוך בפרופורציות קבועות יחסית של מניות, אג"ח והשקעות אלטרנטיביות. זה מועיל, כי היסטורית, מניות, אג"ח וחלופות הציגו מתאמים פחות ממושלמים אחד עם השני.
  • פורטפוליו אגרסיבי ממוקד מניות- נכסי הבסיס בתיק אגרסיבי בדרך כלל ייקחו על עצמם סיכונים גדולים בחיפוש אחר תשואות גדולות. משקיעים אגרסיביים מחפשים חברות שנמצאות בשלבים המוקדמים של צמיחתן ובעלות הצעת ערך ייחודית. רובם עדיין אינם שמות בית נפוצים.
  • פורטפוליו הגנתי ממוקד מניות- פורטפוליו שהוא הגנתי נוטה להתמקד במוצרי צרכניים שאינם עמידים בפני ירידות. מניות הגנתיות מצליחות גם בזמנים רעים וגם בזמנים טובים. לא משנה כמה גרועה הכלכלה בזמן נתון, חברות שמייצרות מוצרים חיוניים לחיי היומיום ישרדו.
  • ניהול תיק השקעות ממוקד הכנסה- סוג זה של תיק מרוויח כסף ממניות משלמות דיבידנד או סוגים אחרים של חלוקות לבעלי עניין. חלק מהמניות בתיק ההכנסות יכולות להשתלב גם בתיק הדפנסיבי, אבל כאן הן נבחרות בעיקר בגלל התשואות הגבוהות שלהן. תיק הכנסה אמור לייצר תזרים מזומנים חיובי. השקעות בנדל"ן  הן דוגמאות להשקעות מניבות הכנסה.
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...