איך תובעים את חברת הביטוח הסיעודי?

1550148-min

לא מעט ישראלים מחזיקים ברשותם ביטוח סיעודי, זאת במטרה להבטיח לעצמם יכולות כלכליות מסוימות, אם וכאשר הם ימצאו את עצמם במצב סיעודי כשיזדקנו. ביטוח סיעודי נותן לתת מענה, אם וכאשר הם יצטרכו טיפול סיעודי, ליווי של מטפל סיעודי באופן קבוע, ובוודאי אם הם יצטרכו לכלכל את עצמם בתקופה זו.

השאלה הנשאלת היא, כיצד ניתן לתבוע את חברת הביטוח בגין פוליסת ביטוח סיעודי. בשביל לממש את הפוליסה, יש צורך לתבוע את חברת הביטוח שתספק את כל מה שנדרש על מנת שיהיה ניתן לקבל את כל מה ששולם עבורו במשך כל השנים, כלומר, כל מה שקשור לפוליסה.

זה תהליך לא פשוט אך חשוב לבצע אותו ורצוי מאוד שהוא יתבצע בליווי איש מקצוע, כלומר עורך דין סיעודי. הוא ידע לעמוד מול חברת הביטוח, יש לו את היכולות, ניסיון והאמצעים הדרושים על מנת לתבוע את הפוליסה והתנאים שלה.

כיצד זה מתבצע בפועל

בעיקרון, כל מי שמבקש לתבוע את חברת הביטוח על מימוש פוליסת ביטוח סיעודי, צריך להציג בפניה מסמכים שמלמדים על המצב הרפואי, המצב הסיעודי, כמו כן, צריך להציג את כל המסמכים שקשורים לחוסר היכולת להיות עצמאי, לטפל בעצמנו מבלי עזרה, כל מה שמלמד שאי אפשר לפעול בצורה רגילה, בשגרת חיים רגילה, מבלי לקבל עזרה ותמיכה של גורם חיצוני.

חשוב לומר, חברות ביטוח רבות מחייבות לא רק לספק מסמכים, אלא מעבר לכך, גם לעבור ועדה רפואית, מבחני מסוגלות, ראיונות ופגישות עם רופאים מומחים שיבחנו את המצב ויאשרו או יפריכו את הטענה שנמצאים במצב סיעודי. חברת הביטוח תוכל לטעון בניגוד למה שנקבע על ידי ביטוח לאומי, שאכן המצב איננו סיעודי ולכן היא לא חייבת לממש את הפוליסה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...