איך לצאת מהמינוס בבנק בשנת 2020?

יועץ פיננסי

כולנו מכירים את המינוס המעצבן הזה בבנק. למרות שאנו עובדים, מפקידים כספים, חוסכים כספים ועושים הכול כדי לשמור על חשבון בנק מאוזן – עדיין נמצא שם בעו"ש כדי להציק ולעצבן. אובר דרפט או משיכת יתר מהבנק, גוררים ריבית ולא מאפשרים מרחב נשימה תקין. במקרים כאלה שאתם שמים לב שהמינוס רק גדל וגדל – חשוב לדעת איך יוצאים מהמצב. אז כיצד עושים זאת באמת וגם האם כדאי לאחד חשבונות בנק ? הנה כמה דרכים לצמצם את ה'אובר דרפט' ולצאת מהתסבוכת:

משלמים במזומן

אחת מעצות הזהב של כלכלנים בתחום צמצום ההוצאות היא התנהלות עם כסף מזומן ולא עם שיקים או עם כרטיסי אשראי. מומחים בתחום הפיננסיים אומרים שתקציב קבוע לניהול הבית אותו מושכים מחשבון הבנק בכול שבוע, יגביל את הבזבוזים ויאפשר טווח מחשבה לפני שמוציאים סכום כסף. הכסף המזומן שנמצא בארנק מוחשי יותר ולכן קשה יותר להוציא אותו,להבדיל מכתיבת שיק שאינה מוחשית או מהעברת כרטיס האשראי שנותן תחושה לא נכונה של רווחה כלכלית. 

דחיית סיפוקים

ראית זוג נעליים מהמם שפשוט קורא לך מחלון הראווה? יש איזה גאדג'ט שאתה חייב לקנות עבור רחפן שקנית בחודש שעבר? זה הזמן לוותר על קנייה האימפולסיבית. זה נכון שאנו עובדים המון ומגיע לנו לפנק את עצמינו במתנה כיפית, אבל כשזה יוצא על חשבון האיזון בעו"ש – כדאי לוותר על הקנייה. דחו סיפוקים, החשק לקנייה יעבור תוך רבע שעה וחשבון הבנק שלכם יתחיל להתאזן. 

סיוע של יועץ כלכלי

לעיתים אנחנו לא מסוגלים לאזן לבד את העו"ש שלנו ואנו אובדי עצות מול מינוס שרק הולך וגדל. במקרים כאלה חשוב להתייעץ עם יועץ פיננסי או לבקר באתרים של מומחים שמספקים טיפים עצות ומאמרים בנוגע לצמצום המינוס בבנק. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...