איך לבחור שירותי נוטריון?

לא כל עורך דין יכול להעניק שירותי נוטריון. הנוטריון הוא עורך דין שקיבל לכך אישור מיוחד ממשרד המשפטים, יתרה מכך, קבלת רישיון נוטריון אינה פעולה פשוטה כל כך. ישנה וועדה מטעם משרד המשפטים שמתכנסת כמה פעמים בשנה ועל שולחנה עולים כל הבקשות לקבלת רישיון נוטריון.

תפקידו העיקרי של עורך דין נוטריוני הוא לתת אישור על מסמכים משפטיים. ישנם מסמכים משפטיים מסוימים מסוגים שונים שמידת חשיבותם רבה ויש בכוחם לשנות ולקבוע דברים ולכן האישור על המסמכים צריך להיות רק אחרי שעורך דין מקצועי ומוחה במיוחד עובר עליהם. מסמך שאנו רוצים שישמש לדוגמא כראיה במשפט, צריך להיות עם חתימה נוטריונית. כמו כן, קשה עד בלתי אפשרי לסתור ראיה כזו שמוכחת בחתימת עורך דין נוטריון.

מה לבדוק?

אז איך לבחור שירותי נוטריון? מכיוון שלאישור נוטריוני יש משמעות רבה וחשובה כל כך, יש לבדוק היטב כאשר אנו מחפשים שירותי נוטריון. הנה כמה דברים שכדאי לבדוק כאשר אנחנו מחפשים שירותי נוטריון:

  1. רישיון פעיל ותקין – יש לבדוק היטב את רמת תקינותו של הרישיון. חשוב לזכור: עורך דין שיש לו רישיון נוטריון במדינה זרה, לא הופך לנוטריון גם בארץ.
  2. ניסיון – כמו כן, כדאי לבדוק את ניסיונו של עורך הדין בפעולה שאתם זקוקים לה. מכיוון שנוטריון יכול לעסוק במגוון פעולות, כדאי לדעת שישנם עורכי דין שמתמקצעים ומתמחים במיוחד בפעולות מסוימות.
  3. תרגום נוטריוני – אחד הפעולות שעורך דין נוטריוני צריך לדעת לבצע בצורה מושלמת היא תרגום המסמך. וודאו כי הוא בקיא בשני השפות ברמה גבוהה.

שכר – השכר תמורת שירותי נוטריון קבוע בחוק. שימו לב שאתם לא נדרשים לשלם יותר ממה שאתם צריכים. מידע נוסף באתר https://www.hahn-law.co.il/

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...