איך מחשבים החזר מס?

איך מחשבים החזר מס?

עבור אנשים רבים המילה מס מעלה קונוטציה של כסף שהם חייבים וצריכים לשלם. אבל במציאות זה לגמרי לא נכון. עבור אנשים רבים מתושבי ישראל המס מבטא דווקא סכומי כסף שהם שלמו ומגיע להם לקבם החזר בגנם. וזאת מדוע? כיוון שבמקרים רבים מנוכה מס מהכנסות או משכורות אך לאחר חישוב מדויק מתברר כי המס שנוכה גבוה מהסכום שהאדם חייב בו. במקרים כאלו יהיה האדם זכאי לקבל החזר על המס אותו הוא שילם מעבר למה שהיה חייב, ולכן הוא יקבל לידיו החזר מס. זה רלוונטי במיוחד עבור שכירים אשר משתכרים למעלה מ-6000 ₪ לחודש ומשכרם מנוכה המס.

חישוב החזר המס

חישוב החזר מס מתבצע על ידי טקס שירותים פיננסים המפעילה רואי חשבון ויועצי מס אשר תחום ההתמחות שלהם הוא החזרי מס. הללו בוחנים את התמונה הכללית של האדם לרבות את ההכנסות שלו, את תנאי החיים שלו ואת תשלומי המס אותם הוא שילם. כאשר החישוב שלהם חותר לברר מהם סכומי המס אותם חייב האזרח לשלם על פי חוק. לאחר מכן משווים את הסכומים הללו מול הסכומים אשר שולמו בפועל. כאשר מתברר לאחר בדיקה ראשונית כי קיים פער בין מה ששולם בפועל לבין הסכום שהאזרח חייב במס – הוא יוכל להגיש בקשה לקבלת החזר מס.

מקצוענים בתמונה

על פניו נראה כי חישוב החזר מס הוא תהליך פשוט מאוד שאין בו יותר מידי סעיפים וחוקים. אבל למען האמת אם שאלתם את עצמכם איך עושים החזר מס דעו כי התשובה היא שזה לא כל כך פשוט והביורוקרטיה בהחלט סבוכה ומסורבלת. ואם אתם מעוניינים לקבל החזר מס על תשלומים ששילמתם בפועל למרות שאינכם חייבים בהם, מומלץ לכם לפנות אל משרד מקצועי אשר עוסק בחום החזרי מס לשכירים. שם יבקשו מכם להציג את כל המסמכים הנדרשים, לדווח על נתונים שונים, ובהתאם לנתונים הללו יבחנו האם יש לכם זכאות לקבלת החזר מס. גם את כל התהליך ינהלו עבורכם. אתם תדרשו להציג מסמכים ולאחר מכן יתנהל התהליך בידיים מקצועיות – כך שאתם תקבלו לידיכם את החזר המס במהירות וביעילות רבה. כך תוכלו להיות רגועים ובטוחים שכל הכסף ששייך לכם הגיע לידכם.

 

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...