איך משפרים דירוג אשראי נמוך?

דירוג אשראי לפרטיים

כאשר אתם ניגשים לבקש הלוואה מהבנק או מגוף מימון חיצוני עבור העסק שלכם, כדאי שתדעו שדירוג האשראי שלכם יקבע האם בקשתכם תתקבל ואתם תקבלו את ההלוואה ובמידה שכן, באילו תנאים אתם תקבלו אותה.

בעבר, רק לבנקים הייתה הפריבילגיה לבדוק את דירוג האשראי של כל לקוח, כך שכאשר ביקשתם הלוואה היא הייתה מתקבל על פי הציון שלכם. כיום, גם גופי המימון החיצוניים יכולים לדעת את דירוג האשראי שלכם ועל פיה להחליט את תנאי ההחזר של ההלוואה שלכם.

מכיוון שציון לא טוב עלול להשפיע עליכם לשנים הבאות בהם תשלמו את החוב, כדאי לכם לבדוק תחילה בעצמכם את דירוג האשראי, במידה ויש לכם דירוג אשראי נמוך, כדאי לכם לשפר אותו. אתם וודאי שואלים את עצמכם איך משפרים דירוג אשראי נמוך? הנה כל הפרטים.

צרו קשר עם חברת קליר לקבלת ייעוץ מקצועי >>>

ציון דירוג אשראי

תחילה בואו נבין איך דירוג האשראי נקבע. הציון שאתם מקבלים נקבע על פי נתונים מסויימים בחשבון הבנק שלכם. 35% מהציון נקבע על פי היסטוריית התשלומים, 30% על פי ניצול האשראי ושאר האחוזים על פי שנות הוותק שלכם בבנק או בכרטיס האשראי שלכם ובהתאם להלוואות חדשות שביקשתם.

בכדי לשר את הציון עליכם להתמקד על פי האחוזים. כאמור נתוני התשלומים שלכם קובעים את החלק הגדול ביותר של הציון. זה כולל תשלומים שונים באמצעות האשראי, כמו גם הוראות קבע ותשלומים קבועים.

בכדי להקטין את התשלומים החוזרים, עליכם לרכז ליום אחד את כל החיובים באשראי ובהוראות קבע. מטרת פעולה זו היא בכדי למנוע חריגה ממסגרת העו"ש.

כמו כן, ניתן להגדיל את המסגרת במידה ואתם יודעים על תשלום שאמור להיכנס אך הוא יאחר. ישנם פעולות נוספות שכדאי להתייעץ אודותיהם עם מומחים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...