איך מפיקים קמפיין גיוס תרומות?

קמפיין גיוס תרומות

אחד הכלים המשמעותיים ביותר שעומדים לרשות ארגונים ועמותות בתחומים שונים, הוא גיוס תרומות. מאחר ולא מדובר בעסקים שמוכרים מוצרים ויש להם הכנסות, הרי שהם מתבססים על תרומות מהציבור הרחב. לכן חשוב לייצר קמפיין איכותי ורציני לאורך זמן. ריכזנו בעבורכם 5 טיפים ליצירת קמפיין גיוס איכותי:

אפיון מדויק

ראשית נציין כי תהליך גיוס תרומות חייב להיות מדויק, ספציפי. זאת על מנת שהאנשים אליהם פונים, ידעו בדיוק מה מציעים להם, מה מבקשים ולמה. לכן, חשוב לאפיין את התהליך בצורה נכונה. לשם כך, יש לקבוע מטרות ברורות ולדייק בדרך בה מציגים אותן.

פנייה לקהל

בתהליך גיוס תרומות לעמותה או ארגון אפשר לבחור בין שתי אופציות: פנייה לקהל הרחב או פנייה לקהל ספציפי. האופציה הראשונה מתאימה כשמדובר בארגון או עמותה שמיועד לכלל הציבור. האופציה השנייה מתאימה כשמדובר בגורם שמיועד לקהל מסוים. לכן גם תהליך האפיון הוא חשוב, מאחר ורק כך אפשר לדעת אל מי בדיוק צריך לפנות וכיצד.

כלים שימושיים ופרקטיים עבור התהליך

בשביל לייצר קמפיין גיוס תרומות, צריך לדעת אילו כלים עומדים לרשות התהליך ומה יכול להתאים. בין אם זה מבחינה כלכלית ובין אם זה מבחינה מעשית. אפשר לפנות דרך האינטרנט, דרך טלפון, פרסום בעיתונות, טלוויזיה, רדיו, ערב התרמה עם אמנים ועוד.

הגדרת דד ליין

כל קמפיין מתחיל בנקודה מסוימת ואמור להסתיים בנקודה ספציפית. אפשר להמשיך את הקמפיין בלי הפסקה, אך סביר שמבחינת תקציב זה יהיה בלתי אפשרי. כמו כן, מוטב לקבוע נקודות שיא, אשר יהיה אפשר להפעיל משאבים משמעותיים יותר, כמו למשל קמפיין בתקשורת, שימוש בסלבריטאים ועוד.

חומרים לקמפיין

בשביל שהתהליך יצליח, צריך לבחור באילו חומרים להשתמש. כל עמותה וארגון יכולים לבחור, בין גורמים שיסבירו את מהות העבודה שהם עושים ועד כמה היא משמעותית, אפשר להשתמש בנתונים, ניתן להשתמש באמצעי אזהרה ועוד. חשוב שהחומרים יהיו אמינים, ברורים, ידברו בשפה שיהיה קל להבין ולא פחות חשוב, לא ירתיעו את התורמים.

בשביל לדעת אם הקמפיין מצליח, יש לייצר מדדים עם מטרות ולראות האם באמת עומדים בהן, במהלך ובסופו של תהליך. בהצלחה!

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...