מהם כספי הפיצוי שנפסקים בהליכי לשון הרע בישראל

פיצוי כספי בהליך משפטי

לשון  הרע הוא מקרה חמור בו מעלילים דברי שקר על אדם אחר. לשון הרע הוא מקרה בו הדברים שנאמרו על אדם אחר פוגעים בחייו הפרטיים או במשלח ידו, אז יש מקום להגיע לבית המשפט ולברר את הדברים בפני שופט. פעמים רבות, במידה והפסיקה קובעת כי מדובר על מקרה בו נאמר לשון הרע על אדם אחר, גובה הפיצויים גבוה ולא בכדי. 

לשון הרע הוא נזק מצטבר 

אחת הסיבות בגינן הגובה של פיצוי כספי בהליך משפטי על אמירת לשון הרע הוא גבוה בדרך כלל, נוגעת לכך שללשון הרע יש נטיה להתפשט. הרבה פעמים מדובר על נזק שקשה לאמוד אותו. בניגוד לתאונת דרכים בה ניתן למדוד את שווי הרכב שנפגע למשל, במקרה של לשון הרע אנחנו לוקחים בחשבון את כל האירועים שאולי מתרחשים גם אם אין לנו הוכחה לכך שהם מתרחשים בפועל. 

לדוגמא, במידה ואומרים על פסיכולוג שמטופלת התלוננה על פגיעה מינית שעברה על ידו והדבר לא נכון ולא התרחש, גם אם אנחנו לא יכולים להוכיח שהיו נשים שהתעניינו בטיפול ולא הגיעו כתוצאה מהפירסום השיקרי הזה, על הנתבע לשלם פיצויים בעבור הפגיעה בפרנסה שנגרמה לא רק לאורך השלבים השונים של בירור המקרה אלא גם על הפסד כספי שאולי יתרחש עוד בהמשך כתוצאה מהפירסום. 

לשון הרע בעידן האינטרנט הוא משהו אחר 

גובה התשלום בגין תביעה על מתן לשון הרע יכול להגיע למאות אלפי שקלים במקרים מסוימים משום שהיום, בעידן האינטרנט למילים יש משמעות ולא פעם אנחנו נתקלים במקרים בהם התוצאות של מתן לשון הרע ממשיכות לפגוע בתובע לעוד הרבה שנים לאחר המקרה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...