הסכם ממון – אם כן מתי?

הסכם ממון

פרידה של בני זוג כרוכה בהרבה נושאים וסעיפים. אם יש ילדים הם תופסים את המקום המרכזי. אך גם הנושאים הכספיים מהווים נושא בעל חשיבות רבה. וככל שיש לבני הזוג יותר נכסים משותפים, עסק שהם הקימו יחד, דירה רשומה על שמם וכדומה, כך הגירושין יהיו מורכבים יותר וידרשו שימת לב והסכמות בין בני הזוג.

מהו הסכם ממון?

כיום עוד ועוד זוגות מבינים כי במקום לפנות לנקודת המפנה בצורה של ריב ומחלוקת קולנית, אפשר להתגרש בצורה מכובדת ובוגרת, בלי לערב את כל הרגשות ואת כל המכרים. פשוט, מגיעים להסכמות בעניינים שונים, כל אחד מבני הזוג בא לקראת השני כדי להצליח להגיע להבנות ולהסכמות לקראת הגירושין. כך יכולים בני הזוג לחסוך מעצמם את התקופה הקשה ולהיפרד בצורה מכובדת ובלי הרבה הוצאות כספיות. כמובן שההסכמות יכללו תמיד גם הסכמי ממון. מה הכוונה? מדובר על הסכמים בדבר הממון המשותף. כיצד מחלקים את הדירה המשותפת? הנכסים או העסקים המשותפים כיצד מתחלקים בין בני הזוג? מול שאלות אלו ניצבים בני הזוג ועליהם להגיע להבנה ולהסכמה הדדית.

מתי עושים הסכם ממון?

הסכם ממון עושים כבר בשלב הראשוני בו בני הזוג מגיעים להחלטה כי פניהם לגירושין. בשלב זה בו הם מתכוננים לפרידה וחושבים לגשת אל עורך דין כמו באתר https://www.lawlife.co.il/, עליהם לבדוק האם יש להם יכולת להגיע להבנה ולבנות בכוחות עצמם הסכם בדבר הממון המשותף. במקרה והם מגיעים להסכם באופן עצמי – מה טוב. אך במקרים בהם בני הזוג לא מצליחים להגיע להבנה ולא מוכנים להתפשר, הם ייאלצו להיעזר בעורכי דין, וזה אומר שיהיה מדובר בתהליך מורכב בו כל אחד מבני הזוג יהיה מיוצג על ידי עורך דין משלו, וינסה להשיג את הכספים או הנכסים הרצויים לו. יש לדעת כי מדובר בתהליך כואב ומתיש שגם כרוך בהרבה הוצאות כספיות. וזה אומר שלרוב זה לא יהיה כדאי לאף אחד. נכון יותר לוותר ולהגיע להסדר, מאשר לצאת למלחמה עקובה מדם שגובה מחיר יקר משני בני הזוג.

קראו גם בנושא: ייפוי כוח מתמשך

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...