בדיקת קרקעות חקלאיות להשקעה – איך עושים את זה נכון?

מחפשים קרקע להשקעה? מתעסקים בנדל"ן ורוצים לרכוש קרקעות חקלאיות להשקעה? לפני שאתם חותמים על חוזה, כדאי לכם לבדוק האם מדובר בקרקע שתוכלו להפשיר ולשנות את ייעודה. לא כל קרקע חקלאית מיועדת להפשרה ולא בכל קרקע תוכלו לעשות מה שאתם רוצים.

לכל קרקע יש את תוכניות המתאר ואת הייעוד המקורי לו הקרקע מיועדת. אם אתם רוצים לשנות ייעוד של קרקע שמיועד למלונאות, ואתם רוצים להשתמש בו לדיור, לתעשייה או לכל מטרה אחרת, תצטרכו לשנות את ייעוד הקרקע בהליך מורכב וארוך.

השקעה בקרקעות

בדרך כלל לעוסקים בנדל"ן ורכישת קרקעות יש קשרים במשרדים המתאימים והם יודעים מתי עליהם לרכוש קרקע מסוימת ומתי זה לא משתלם. אם אתם לא כאלה ואתם סתם רוצים קרקע להשקעה, כדאי לכם להתייעץ עם אנשי מקצוע ולא לעשות צעד שיכול לגרום לכם לאבד את כל כספכם.

קראו על הפשרת קרקעות >>>

הפשרת קרקעות חקלאיות

כאשר אתם רוצים לרכוש קרקע חקלאית, חשוב לדעת, שקרקע חקלאית לא תמיד מיועדת להפשרה ורק קרקעות שיועדו לכך, יופשרו בעתיד ותוכלו להשתמש בהם לצרכים שתרצו. ההשקעה בקרקע חקלאית צריכה להתבצע קרוב ככל האפשר למועד ההפשרה ולפניה.

מחירי הקרקעות לאחר ההפשרה עולים בהרבה ולא משתלם להשקיע בקרקע שעכשיו הופשרה וכבר שוויה עלה במאות אלפי שקלים. עם זאת, לעיתים, תהליך ההפשרה הוא מורכב וארוך מאוד ולכן לפעמים כן ישתלם לכם לחכות ולרכוש את הקרקע רק לאחר ההפשרה.

אישורים

על מנת להפשיר קרקע עליכם להציג מסמכים ואישורים שונים, ביניהם אישור רשמי מהוועדה האחראית על קרקעות חקלאיות, אישורים שונים על הקרקע ועוד.

כמו כן, עליכם לבדוק את תוכניות המתאר ותוכניות התמ"א על הקרקע בכדי לוודא כי מדובר בקרקע להפשרה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...