כל הסיבות לא לנסוע במהירות מופרזת

1324241-min

נהיגה הינה תפקיד בעל ערך רב וחשיבות עצומה. מנגד היא כרוכה לא פעם בסכנות רבות. שכן הדרכים בחזקת סכנה, וגם נהגים שנוהגים במלוא הזהירות עלולים להיקלע לתאונות דרכים. אך מי שאינו נוהג כראוי, בהחלט עלול לשלם על כך מחיר כבד. זה יכול להיות תאונת דרכים חמורה או עמידה לדין בגין נהיגה שלא כחוק. אחת העבירות המוכרות הינה נהיגה במהירות מופרזת. נהיגה כזו עלולה להיות מסוכנת מאוד, ולכן יש מהירות מקסימלית בכל כביש ובכל אזור בהתאם למאפייניו. כאשר נהג נוהג במהירות שעולה על המהירות המקסימלית הוא עתיד לעמוד לדין בגין כך במידה והוא נתפס.

אז למה לא כדאי לנסוע במהירות מופרזת?

  • אימת המשפט – הדבר הראשון הוא החוק ואימת המשפט והעונש. נהגים שמגבירים מהירות ונוסעים מעבר למהירות המותרת עלולים להיתפס ולעמוד לדין. אלו מצלמות מהירות שיכולות לתפוס את הנהיגה הזו, או שוטרי תנועה שנמצאים בדרכים. העונש עלול להיות חמור וחבל להסתבך בגין נהיגה מהירה מידי בעונשים חמורים.
  • סכנה – חובה על כל אחד להיות מודע לכך שנהיגה מהירה מידי עלולה להיות מסוכנת מאוד. החיים שלנו יקרים לנו, וגם אלו שנוסעים אתנו ברכב סומכים עלינו. יש לנו רישיון נהיגה ואין לנו רישיון להקל ראש בנהיגה. על כן חובה עלינו לקחת את מלוא האחריות ולא להגביר מהירות בלי חשבון.

נהיגה הינה תפקיד בעל אחריות רבה. והוא מחייב כל נהג ונהג לקחת אחריות מלאה את הפעולות שהוא מבצע. רק אם אתה כשיר לנהיגה, רק אם אתה לוקח אחריות ויש בידך רישיון, אתה יכול לעלות לרכב ולהתניע. אם יש סיבה כלשהי שעלולה להפריע לך לנהוג, אם אתה עלול שלא לנהוג כראוי – אל תצא לדרך, ובוודאי שלא במהירות מופרזת.

צרו איתנו קשר עוד היום לקבלת ייעוץ משפטי – עורך דין תעבורה – אליאס סיילס.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...