ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים – הגנה מפני תביעות

1980767-min

מהנדסים, תפקידם חשוב מאוד כאשר נעשה תכנון בנייה וכאשר תהליך בנייה נכנס לפועל. כאשר הם אלה המאשרים את החומרים, ההתקנות, זוויות האדריכל ועוד, האחריות עליהם היא גדולה ממש כמו של הקבלן, האדריכל ומזמין הפרויקט. וכגודל האחריות כך גודל החשיפה להאשמות ותביעות שונות העשויות להגיע אל שולחנו של המהנדס.

אמנם קיים ביטוח קבלנים אך הוא לא באמת מגן עליכם כמהנדסים ועל כן, ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים היא זו שתגן עליכם באמת מפני תביעות

ביטוח אחריות מקצועית לקבלנים היא מעין תוספת שניתן לצרף אל ביטוח הקבלנים הנעשה לפרויקט האמור ומטרתו של ביטוח האחריות המקצועית היא להגן על המהנדס מפני תביעות המגיעות אל קבלן הפרויקט ונוגעות לתפקידו של המהנדס.

ההאשמות שיכולות להגיע אל המהנדס נוגעות לכל דבר הקשור לבניין החל מהזוויות שלו ועד לצנרת תקולה. אי לכך, המהנדס חשוף להאשמות שונות ועל כן בטרם התחיל את תכנון הפרויקט חשוב שיהיה קיים לו הביטוח שיגן עליו מפני האשמות אלו. אנשים רבים נוטים לרוץ ולהאשים את המהנדס, להכפיש את שמו על לא עוול בכפו וביטוח זה יכול למנוע מקרים כאלו.

כמו כן, ביטוח זה מגן מפני תביעות צד ג', להן נוגע המהנדס ויכול למנוע את הגעתו להליך משפטי. הדבר גם נוגע להליך משפטי פלילי במידה ומתקיים אחד. כאשר המהנדס מוגן על ידי הביטוח, לא ניתן להגיש נגדו האשמה כזו או אחרת, זאת בהתאם לביטוח הקבלנים וביטוח האחריות המקצועית עליה חתם.

לסיכום,

ביטוח אחריות מקצועית למהנדסים הוא הליך חיוני אם לא חובתי בעבור מהנדסי בניין באשר הם, כאשר תפקידם ופועלם נמצא על הפרק וכאשר עבודתם ישרה אך לא לקורת רוחם של מקבלי הפרויקט בגמר העבודה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...