למה צריך קורס דירקטורים?

קורס דירקטורים

קורס דירקטורים הנו קורס שמטרתו להקנות ידע תיאורטי ומעשי, כלים וטכניקות לניהול ארגונים, עמותות ועסקים ולהתוויה נכונה של חזון הארגון ודרכי הפעולה שלו, האני מאמין של בעלי המניות ועוד. למעשה דירקטורים משמשים כמעין מנהלי עמותות או מנהלי ארגונים עסקיים המייצגים את בעלי המניות אל מול מחלקת הניהול והמחלקות השונות בארגון. על הדירקטורים ישנה אחראיות רבה שכן כל החלטה שלהם עשויה להיות כבדת משקל וצריכה להתקבל בצורה מושכלת ומחושבת. על בעלי תפקידים אלה צריכים להיות אנשים בעלי קו חשיבה נקי ויצירתית ובעלי ידע בתחומים רבים: עסקים, חשבונאות, משפטים, כלכלה וכן תחומים נוספים אחרים שכן יוכלו לקבל את ההחלטות הנכונות עבור העסק.

מי צריך קורס דירקטורים?

הקורס מיועד למי הרוצה לעשות את דרכו אל התחום, לאנשים המיועדים להיכנס לתפקיד דירקטור וזקוקים להכשרה מקצועית טרם כניסתם הרשמית לתפקיד וכן לאנשים שכבר מכהנים בתפקיד כזה ורוצים להעשיר את הידע והכלים שלהם לשיפור הביצועים שלהם בתפקיד.

מה לומדים במהלך הקורס?

קורס דירקטורים מחולק למספר נושאים מרכזיים: ההיבט המשפטי, הפיננסי והניהולי. בכל אחד מאלה ניתן ללמוד מידע רב על ידי מרצי הקורס, לעמוד מול סיטואציות ודילמות אמיתיות מהשטח ולבחון את עצמכם כיצד הייתם מתפקדים באותו מקרה.

  • היבט פיננסי – לימוד מאזנים, דוחות כספיים, פחת, רווח, מושגים בתחום החשבונאות והכלכלה וכן העבודה מול רואה חשבון.
  • היבט ניהולי – כל מה שקשור לעולם הניהול: החל מסגנונות ניהול, סוגי מנהלים שונים, התנהלות בדילמות וקונפליקטים שונים בעסק ועוד.
  • היבט משפטי – חלק חשוב בניהול של חברה/ארגון והוא הידע המשפטי הקשור לחוקים של חברות ותאגידים, סמכויות, סוגים שונים של דירקטורים ומה תפקידם, ועדות דירקטוריון, האם לשכור יועצים חיצוניים – אם כן אילו ומה תפקידם וחשיבותם, מושגים בתחום המשפטי, דיני עבודה והתנהלות מול עובדים ועוד.

האם יש תנאי קבלה כלשהם והאם מקבלים תעודה בסוף?

המעוניינים להירשם לקורס דירקטורים מקצועי ביחידה ללימודי חוץ מטעם מכללת תל חי צריכים להיות בעלי תואר ראשון או לכהן בתפקיד ניהולי בכיר. כמו כן יש הצורך לעבור ראיון אישי לפני הקבלה לקורס.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...