תכנון מעדניות – לעורר את בלוטות הטעם של הלקוחות

תכנון מעדניות

מעדנייה היא חנות מזון שמציעה מאכלים ייחודיים או יוקרתיים במיוחד, ומכאן, שכדי שמעדנייה תצליח לשדר את הרושם המתבקש, עליה לא רק להציע את המזון האיכותי, מעורר התיאבון ורווי הניחוחות, אלא גם להציג אותו בצורה מרשימה ואסתטית.

 כדי להצליח להציג את המאכלים בצורה המתבקשת, חשוב לתכנן היטב את מראה המעדנייה. יש להחליט אילו מאכלים להדגיש, היכן למקם את המאכלים, כיצד לחתוך אותם (במידה שמדובר למשל: על גבינות או נקניקים), על איזו צלוחית או כלי להניח אותם ואלו הן רק חלק מהשאלות שעולות במהלך התכנון.

יש לכם מעדנייה? שלושה טיפים לעיצוב מעדנייה

במידה שיש בבעלותכם מעדנייה, חשוב שתקפידו לעצב אותה בצורה נכונה ומושכת שתגרום לאנשים לעצור, להביט, להיכנס ולרכוש מכם מוצרים. שלושת הטיפים הבאים יוכלו לסייע לכם במשימה:

1. מגוון ותצוגה – בעת עיצוב ותכנון סופרמרקטים רצוי להציע ללקוחות הרבה סוגים של מאכלים – אם מדובר למשל על מעדנייה של גבינות, כדאי להציע סוגים שונים של גבינות איכותיות ולהציג אותן באופן אסתטי ומפתה. יש לתכנן את האזור התצוגה כך שכל אדם שייכנס ויתבונן על המאכלים יוכל לדמיין את טעמם והדבר יגרום לו לרצות לרכוש מוצרים מהחנות.

כדאי לשלב בין ויטרינות בהן יימצאו מאכלים פרוסים ובין מקררים מהם יהיה ניתן לקחת את המזון באופן עצמאי. רצוי גם להוסיף מדפים שיציגו מזון יבש. כדי לגרום למעדנייה להראות יוקרתית, רצוי לשלב ריהוט שעשוי מעץ מלא ולהניח עליו יינות משובחים.

2. ניצול נכון של החלל וניחוחות – ניצול השטחים של המדפים והמקררים, ניצול נישות בחנות והצבת מאכלים בקרבת הקופה, ייצרו תחושה נעימה של מרחב בחנות. חשוב להקפיד על כך שיישאר ללקוחות מספיק מקום, כך שהם יוכלו להביט במוצרים ולהתרשם מהם בלי לחוש בעומס. מעבר לזאת, יצירת מרחב בחנות תאפשר שמירה על הניחוחות של המזונות – דבר שיתרום לעליה בכמות הרכישות. תוכלו לראות דוגמאות באתר https://www.retailplanning.co.il/

3. תאורה – תאורה יכולה לשנות את כל המראה של המוצרים, מי שעוסק בצילום יודע זאת היטב. רצוי להתקין גופי תאורה מרשימים שמפיצים אור בהיר שגורם לחלל להראות גדול יותר ולשלב בינם ובין תאורה חמה שתאיר מאכלים שונים ותגרום להם להראות טריים במיוחד.

מעצב מקצועי שמתמחה בעיצוב מעדניות

אם אתם לא מתמחים בעיצוב חנויות מזון – כמו רוב בעלי העסקים, רצוי עבורכם לקבל סיוע ממעצב שמתמחה בעיצוב מעדניות. מעצב מקצועי ובעל ניסיון ידע כיצד לסדר את המאכלים בצורה המזמינה ביותר, כיצד לשלב את גופי התאורה ולייצר איזון נכון בין אור בהיר ובין אור חם וכיצד ליצור תחושת מרחב.

מעצב מקצועי שמתמחה בתחום יוכל להכין תכנית מסודרת ולעצב את החלל של החנות באופן מרשים, מושך ואסתטי שיגרום לבלוטות הטעם של הלקוחות להתעורר – דבר שיעלה בצורה משמעותית את כמות המכירות.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...