גיא ברנד ממכללת ביג שוט: טיפים למסחר יומי בשוק ההון

טיפים למסחר יומי בשוק ההון

מסחר יומי לטווחים קצרים נחשבים כיום לפופולריים מאוד, במיוחד בקרב סוחרים המעוניינים לסחור מידי פעם כדי ליהנות מהכנסה פאסיבית. מסחר יומי הוא אינו נחלתו של סוחר המעוניין להחזיק מניות לטווח ארוך, אלה לפתוח ולסגור את הפוזיציות אות באותו היום ולקטוף רווחיים. מובן שמסחר זה אינו מתאים לכולם, אלא לאנשים ספציפיים בלבד שאוהבים 'לחיות על הקצה' כמו המרצה גיא ברנד, מיד נסביר למה.

מהו מסחר יומי?

מסחר יומי היא אחת האופציות הפופולריות בשוק ההון ומאפשרת לסוחרים לסחור יום אחד, כלומר לא להשאיר פוזיציות פתוחות ללילה שלם, אלא לסגור את כולן עוד באותו היום. למעשה, הסוחר יוכל לקנות מניות מטבעות או סחורות באותו היום, ולמכור אותן, וכך להרוויח כסף. אולם, הפעילות הקצרה מתאפיינת במגמתיות חזקה, ולכן עם הסוחר להתמודד בצורה נבונה עם כל הפיתויים הקיימים והסכנות האורבות לו, שהרי מדובר על מסחר תזזיתי המכיל גם היבט פסיכולוגי. ניתן לומר שהיבט הפסיכולוגי הוא המשמעותי ביות במסחר, שהרי סגנון המסחר קורץ לאנשים רבים המעוניינים לעשות את הכסף הגדול, אך מדובר בסגנון מסחר שיכול להוביל להפסדים גדולים במידה ולא מתנהלים בצורה נכונה.

סגנון המסחר שהיה שייך למוסדות, הפך לנחלת הכלל

מסחר יומי היה עד לפני כמה שנים למוסדות גדולים, אך בשנים האחרונות יותר ויותר סוחרים פרטיים גילו את הפוטנציאל בשוק זה, והם נכנסים לתחום. הסיבה לכך נעוצה בטכנולוגיות הגמישות המאפשרות לכל סוחר להיכנס לזירות המסחר מכל מקום בעולם. מלבד זאת, כיום סוחרים יוכלו למצוא כלים טכניים שונים שיסייעו להם למסחר היומי. כמו כן, ניתן לקבל מידע רב ברשת שיכול להיות לעזר רב לסוחרים, כך שלא פלא שתחום המסחר היומי הפך לנפוץ מאוד בקרב סוחרים.

לימודי התחום כאבן דרך במסע

כאשר סגנון המסחר היומי נעשה פופולרי גם בקרב סוחרים פרטיים, רבים קפצו למים והחלו לסחור, אך המסחר לא הניב פירות, אלא שביל של אכזבות. מסחר יומי הוא אינו פשוט וטומן בחובו הפסדים רבים, ולכן יש צורך ללמוד היטב את התחום טרם דריסת הרגל, עקבו אחר ביג שוט בפייסבוק וקבלו טיפים מסוחרים מובילים. הלימוד חייב לכלול רקע תאורתי על תחום המסחר היומי, גישות, כלים וטכניקות שונות שכל סוחר מתחיל חייב לאמץ לעצמו טרם התחלת המסחר. כך למשל על הסוחר להכיר את פוזיציות לונג ופוזיציות שורט, וכמובן את המטרה הראשית שלו שהיא לנצל את תנודתיות השוק בזמן המסחר הקצר וכך להוריד את הסיכון הקיים במידה וישאיר אותה פתוחה.

מה צריך לקחת בחשבון לפני דריסת הרגל בתחום המסחר היומי?

ראשית, יש צורך בהתמדה, אך מה שלא פחות חשוב הוא להבין את היחס של הסיכוי והסיכון, כלומר לדעת תמיד להישאר בפלוס על ידי השגת רווחים גבוהים והספדת סכומים נמוכים. דבר נוסף והוא דווקא בהיבט הפסיכולוגי – שמירה על רמת מוטיבציה גבוהה על מנת למנוע טעויות הנעשות ברגע אימפולסיבי. כאשר שומרים על רמת מוטיבציה גבוהה, ניתן להתמודד עם תהליכים פחות נעימים ולתכנן היטב כל מהלך ללא אגו.

להתנהל נכון מבחינת זמן ולא לסכן יותר מידי כסף בעסקה אחת

ישנם פרמטרים נוספים שעל הסוחר המעוניין להיכנס למסחר היומי לקחת בחשבון, קראו כאן בהרחבה https://tld.walla.co.il/item/3083211; ראשית, הוא כאשר נכנסים לפוזיציה שאינה בטוחה, מומלץ שלא לסכן יותר מ- 1% מהתיק. אין ספק שגישה זו תאפשר לכם ליהנות ממרחב תנועה  לסכן חלק קטן מאוד מהתיק. דבר נוסף, חשוב מאוד שלא להישאב למסחר ולשבת שעות רבות, אלא לסחור שעתיים ביום בלבד ולא יותר מזה.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...