חוששים ממתקפת סייבר? כדאי לכם להכיר את WAF

הגנה ממתקפת סייבר

האם יש מנעול חזק על דלת הכניסה לעסק שלכם? לרובנו יש. פיירוול שמגן על התקשורת ביניכם לבין האינטרנט? יש מזמן לכל עסק, שיודע מה שהוא עושה. אם כך, הכל בסדר? אתם מוגנים פיזית וגם "מחשובית"? לא כל עוד יש חלונות, כניסה אחורית ואינספור ערוצים לפריצה למערכות מחשוב מרחוק!

אל תסתכל (רק) בקנקן  

פיירוול רגיל, דומה לאיש בטחון בכניסה למבנה, שבודק את זהות המבקשים להיכנס בשעריו.Web Application Firewall, דוגמת זה שמציעה GNS, הוא כבר "ליגה אחרת". WAF דומה יותר לצוות בידוק בטחוני בשדה תעופה, שעושה בדיקה יסודית של מה שהם נושאים עליהם. הוא מעביר אותם "שיקוף" מהיר, בו נחשפת תכולת תיקים, מזוודות, כיסים ואפילו נבדקת אפשרות החבאת חפצים בנעליים.

הצורך הגדל

השימוש באינטרנט עם מחשוב ענן, תופס נתח גדל והולך מפעילות המחשוב של עסקים רבים. תוכנות רבות מוחלפות בשירותי ווב, לצד מגמה מקבילה בעולם פשיעת המחשוב – התמקדות גוברת בתקיפת Web Applications. ה"טריקים" הטכניים הרבים לכך, כולל שיטות תקיפה חדשות, לא מאפשרים לקפוא על השמרים ולהסתפק בכלי אחד בסיסי וישן. למעשה, אבטחה איכותית מחייבת כיום אוסף כלים ושיטות די רחב. מי שחש "מכוסה" בזכות פיירוול רגיל + אנטי וירוס, נמצא במסלול וודאי להיפגעות עתידית.

"מי יתקוף דווקא אותנו?"

לא רק עסקים בולטים או יוצאי דופן, כארגונים ביטחוניים, מותקפים. תקיפות רבות מבוצעות בעקבות "גישוש" כזה או אחר, לזיהוי קורבנות שאינם מוגנים מספיק, בדומה לגנב רכב עצלן, שעובר מכונית מכונית, עד שהוא מוצא דלת שמישהו שכח לנעול. ל"בעלי הרכב" היותר מתוחכמים, אורב הגנב היותר מתוחכם, שגם הוא עובר אחד אחד עד למציאת הקורבן הקל (מבחינתו). האם כדאי לקחת את הסיכון?

לסיכום

בשורה התחתונה, מצב איומי האבטחה כיום, לא מאפשר לעסק "לחפף" לאורך זמן, מבלי להיפגע. כשנפגעים, הנזק עשוי להיות קריטי עסקית, במיוחד לארגון קטן שאין לו יכולת משמעותית לספוג נזקים. לכן, כדאי מאוד להבטיח הגנה יסודית מראש, כולל WAF, בעלות סבירה וקבועה, מאשר להיות מופתע בבת אחת ולהינזק בגדול.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...