שיקום בטון – כל מה שצריך לדעת לפני שפונים לחברה מקצועית

בטון הינו חומר מאוד חזק ועמיד אשר משמש בכל מה שקשור להקמה של מבנים שונים החל ממבנים המיועדים למגורים, משרדים, מסחר ועוד. למרות היותו חומר חזק ועמיד, גם בטון חשוף למפגעי סביבה שונים נשחק עם הזמן ויש צורך לבצע תהליך של שיקום בטון!

מה זה שיקום בטון?

כל מבנה, ככל שעובר הזמן עובר תהליך של בלאי טבעי מה שגורם לכך שבבטון המהווה בסיס המבנה מתחילים להיווצר סדקים, חללים ועוד אשר ככל שעובר הזמן והמצב מחמיר יכולה להיווצר פגיעה מהותית, מה שעלול להוביל לכך שהמבנה יהווה סיכון למשתמשים בו.

כדי למנוע מצב כזה, יש צורך לבצע שיקום בטון, זאת אומרת לבצע תהליך של שיקום הנזקים השונים שקרו לבטון עם הזמן, לחזק אותו ולתקן את הנזקים השונים.

מה חשוב לדעת בנוגע לשיקום בטון?

שיקום בטון זהו דבר שחייב להיעשות בכדי שהמבנה לא יגיע למצב של בעיות מבניות ויוכרז כמסוכן לשימוש. תהליך של שיקום בטון מורכב משלבים שונים:

  • בדיקה ואפיון של מצב הבטון ועומק הליקויים.
  • בחירה של תוכנית השיקום, שימוש בחומרי שיקום בהתאם לעומק הליקויים.
  • ביצוע תהליך השיקום בפועל

מתי חשוב לפנות לחברה מקצועית בכל מה שקשור לשיקום בטון?

משום שנזקים לבטון הם משהו שלוקח זמן, ומשום שפעמים רבות מדובר על נזקים קטנים שלרוב לא מורגשים ולא נראים לעין, יש חשיבות לפנות לחברה מקצועית שתבצע למבנה בדיקה, בטח כאשר מדובר על בניינים ישנים מאוד של עשרות שנים. למידע מקצועי והמלצות נוספות בקרו באתר ביטומני!

גם בניינים מעט יותר חדשים כדאי לבצע בדיקה אחת למספר שנים כדי לוודא שאין נזקים מבניים חמורים, מה שהופך את תהליך שיקום הבטון לקל, יעיל ופשוט יותר. כמובן שאם מרגישים שינויים או רואים שינויים במקומות שונים במבנה מומלץ לפנות לבירור מידי.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...