הצהרת הון לעצמאיים – איפה אתם עלולים ליפול

הצהרת הון לעצמאיים

כל אחד שרוצה לפתוח עסק עליו להגיש הצהרת הון, לא משנה אם מדובר בעסק קטן או גדול, יש להשיג אישור מהרשויות לכך, בדגש על רשות המיסים. על בעל העסק להגיש הצהרה עם דיווח על כל ההכנסות וההוצאות שלו, תשלום מיסים, הכנת דוחות לעסק והגשת הצהרת הון.

הצהרה מדויקת

בעלי עסק רבים טועים וחושבים שאם ימלאו הצהרת הון לעצמאיים עם נתונים שהם פחות ממה שיש להם באמת, הם ירוויחו מכך. טעות זו כבר הפילה רבים וטובים ואני יסביר:

פחות או יותר

כאשר אתם מצהירים על ההון שלכם ההמלצה היא לעגל תמיד כלפי מעלה, כלומר כאשר אתם מצהירים על הבית שלכם, על הרהיטים, מוצרי החשמל וכדומה, כדאי מאוד לכתוב כל פריט ולו הקטן ביותר. כמו כן, במידה ואנשים חייבים לכם כסף, אפילו סכומים נמוכים, כדאי מאוד להצהיר גם עליהם. הסיבה לכך פשוטה מאוד: מכיוון שבשנה שלאחר מכן, כאשר רשות המיסים יבדקו אתכם, (והם בודקים טוב מאוד) במידה ויהיה לכם יותר נכסים ממה שהצהרתם, תידרשו לשלם מיסים על כל אלה.

אז כאשר אתם מכינים את הצהרת ההון על הנכסים שלכם, אל תשכחו אפילו נכס / מוצר / רהיט / /חוב אחד.

מס לשכירים ועצמאיים

קיים הבדל גדול מאוד בין שכירים לעצמאיים בהתנהלות מול רשויות המס. בעוד שלשכיר ישנה סיבה אחת להגיש דוחות למס הכנסה והיא קבלת החזרים, הרי שעצמאי צריך לנהל את דוחות העסק שלו לבדו.

בכדי שלא תסתבכו ולא תיפלו, כדאי תמיד להיוועץ עם אנשי מקצוע. לכן פנו אל רואה חשבון שגיא משעלי שהוא מומחה ואמין, בכדי שיערוך עבורכם את הצהרת ההון בצורה מסודרת ומאורגנת על פי החוק, בצורה שתסדר אתכם היטב.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...