כריכה לספר ב-5 שלבים

כריכה לספר

אם כתבתם ספר ולא משנה מאיזה סוג, בוודאי כאשר מלאכת הכתיבה מסתיימת אתם בטוחים שהחלק הקשה בתהליך הכתיבה מאחוריכם. אולם, חשוב מאוד שתדעו שהשלב הגובל בעיצוב הספר הוא גם לא פשוט והוא מחייב קבלת החלטות מובנית ומדויקת. עיצוב כריכה לספר מהווה שלב חשוב ובסיסי. הכריכה לא פעם תמשוך את הקוראים לקרוא את התקציר של הספר ובהתאם לכך לבחור בספר או שלא לבחור בו ועל כן, כדאי מאוד לעצב את הכריכה בצורה הטובה ביותר.

כיצד מעצבים כריכה לספר בצורה הטובה ביותר:

ראשית כל,  יש להבין את החשיבות שלה הכריכה. עיצוב הספר חייב להתאים לקהלי היעד שלו. ספר ילדים בכריכת עור לא יישאר על המדף. ההנחיות שמקבל המעצב הן חלק בלתי נפרד משיקולי השיווק על הספר. ספר שנמכר כרב מכר צריך להיות מושך את העין ולכן הכריכה צריכה להיות איכותית. הכריכה יוצרת את הקשר הראשון והבלתי אמצעי בין קורא פוטנציאלי לבין הספר והתפקיד שלה הוא לגרום למי שנכנס לחנות הספרים לעיין בספר

בעיצוב של הכריכה עוסק בדרך כלל מעצב גרפי. לא כל מעצב גרפי מתמחה בעיצוב ספרים. אם כתבתם ספר ואתם מעוניינים לשווק אותו יש לחפש גרפיקאי שמתמחה בעיצוב כריכות ספרים. מעצב מעין זה ידע כיצד להתאים את סגנון העיצוב לצרכים שלכם ולמטרות השיווקיות.

חשוב מאוד שמראש תחליטו איזה מסרים אתם מעוניינים להעביר בכריכה של הספר וזאת בכדי שתוכלו להבהיר למעצב איזה מסרים אתם מעוניינים להעביר בכריכה.

חשוב מאוד לעצב את הכריכה בצורה הטובה ביותר מבחינת הצד הקדמי של הכריכה והצד האחורי של הכריכה. חשוב מאוד שהחלק האחורי של הכריכה יכיל את תקציב הספר באופן תמציתי אך בד בבד מעורר עניין על מנת שהקוראים יגלו עניין בספר.

בסופו של דבר עליכם לבחור באנשי המקצוע הטובים ביותר מבית חברת הוצאה לאור מובילה בכל מה שנוגע לכריכת הספר וזאת בכדי שהכריכה תהיה מושלמת מכל הבחינות.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
לירז רוזן

לירז רוזן

לירז סטודנטית למנהל עסקים, אוהבת את התחום ומסביב, ושמחה לשתף אתכם בידע שלה.

אם הגעת עד לפה, אולי תמצא עוד מאמר מעניין...

איך בוחרים בודק שכר מוסמך

איך בוחרים בודק שכר מוסמך

תנאי העסקה בין בעל מסעדה ומלצרים יכולים להיות לא ברורים, בעיה הנובעת מזכותם של העובדים לקבלת טיפים במסגרת עבודתם כמלצרים בעסקי מסעדנות. על מנת להבטיח

קרא עוד »